by Max Barry

Latest Forum Topics

Advertisement

1

DispatchAccountDiplomacy

by Atok. . 14 reads.

Our Esteemed Ambassadors Abroad

Our Esteemed Ambassadors Abroad
  1. Dr Richard Garr Flatyberg, Ambassador & Emirate of Atok Envoy to General Assembly.
    Ambassador Flatyberg, 60 formerly serve as Vice Chairmen, Castle Consortium

  2. Ms Liona Temple Cottbury, Ambassador & Emirate of Atok Envoy to Security Council
    Ambassador Cottbury, 47 formerly serve as Chief Adviser to Vice President Marousek.

  3. Ms. Rita Speargrom, Ambassador-at-Large to Bay of Ali Coorperation Organisation
    Ambassador Speargrom formerly serve as Director, Multilateral Affair, Ministry of Foreign Affair

  4. Lt General Collin Thormount, Ambassador-at-Large to PAMS Treaty
    General Thormount Formerly serves as Ambassador to Switzerland and south central europe (with Major General rank), prior to this his formerly serve as Commanding Officer, Atokian 14th Infantry Brigade at General Oldlight Army Complex, Fairchilds (with Brigadier rank). Prior to these, he was Defense Attache to our embassy at The Commonwealth of Benjamin Mark with Colonel rank.


  5. Mr Lamont Herritt, Ambassador to Moorburgh.
    Mr Herrit, 57, former Emirate of Atok Minister of Transportation

    Service Staff:

      Head of Consul of Staff: Jose Clinton Lambrecht
      Deputy Head of Consul of Staff: Troy Marty Notarnicol
      Ambassador Designate: None
      Chief of Embassy Security: Malcolm Mickey Yantzer (Diplomatic Response Squad (DRS) Station Chief)
      Chief of Ambassador's Security: Keith Everett Jurczak (Ambassador Close Protection Unit Chief)
      Ambassador's Secretary: Ms Mary Carlotta Garrick
      Counselor (Political): Jackson Otthela Nashburn
      Counsellor (Energy): Ms Gloria Troy Olivares
      Counsellor (Development Assistance): Matthew Ross Kolber
      First Secretary (Political Affairs, Human Rights):Ms Alexandra Roseanne Pennisi
      First Secretary (UN/Humanitarian Affairs/Gender): Steve Ivan Gotch
      Second Secretary (Administrative): Ms Andrea Sharice Reisling
      Third Secretary (Administration & Finance): Allan Everette Maline
      Defense Attaché: Colonel Alberta Nannette Pfalmer, Atok Army
      Immigration Attaché: Rudolph Christian Julitz
      Trade Attaché: Leslie Graham Aldo
      Archives and Visa Attaché: None
      Receptionist: Ms Jean Mose Glasson
      Driver: Dean Tricott

  6. Mr Jenkin T Turfpack, Ambassador to United Provinces of Atlantica
    Mr Turfpack, 39, Former Sr. Editor with Atok Morning Daily

    Service Staff:

      Head of Consul of Staff: Ms Elva Myrta Frattali
      Deputy Head of Consul of Staff: Shawn Raymundo Procaccini
      Ambassador Designate: None
      Chief of Embassy Security: Marc Irving Peachay (Diplomatic Response Squad (DRS) Station Chief)
      Chief of Ambassador's Security: Alejandro Carlo Corliss (Ambassador Close Protection Unit Chief)
      Ambassador's Secretary: Ms Nettie Carl Maccarone
      Counselor (Political): Ms Viola Armida Reighard
      Counsellor (Energy): Ms Claire Jodie Begaye
      Counsellor (Development Assistance): Kelvin Raymon Withee
      First Secretary (Political Affairs, Human Rights): Ms Cassie Brittni Zhen
      First Secretary (UN/Humanitarian Affairs/Gender): Mark Olin Larve
      Second Secretary (Administrative): Ms Shari Nicholle Sefton
      Third Secretary (Administration & Finance): Kenneth Zachery Touart
      Defense Attaché: Maritime Colonel Morgan Cecily Nisbett, Atok Navy
      Immigration Attaché: Jack Stefan Mataka
      Trade Attaché: Ms Francisca Elicia Kogen
      Archives and Visa Attaché: None
      Receptionist: Ms Vanessa Lorena Scee
      Driver: William Ollie Steiskal

  7. Mr Richard K Rustbridger Jr., Ambassador to Reino do Brazil
    Mr Rustbridger Jr.49, former Atok Aerospace Ltd Sr. Vice President for International Business

    Service Staff:

      Head of Consul of Staff: Gerald Enrique Holliday
      Deputy Head of Consul of Staff: Jake Cary Bordon
      Ambassador Designate: None
      Chief of Embassy Security: Doug Cameron Elkin (Diplomatic Response Squad (DRS) Station Chief)
      Chief of Ambassador's Security: AIan Prince Abete (Ambassador Close Protection Unit Chief)
      Ambassador's Secretary: Ms Irma Keri Glasner
      Counselor (Political): Ms Viola Armida Reighard
      Counsellor (Energy): Julio Cordell Frasco
      Counsellor (Development Assistance): Ms Agnes Kylie Vaux
      First Secretary (Political Affairs, Human Rights): Ms Carroll Jeffry Faille
      First Secretary (UN/Humanitarian Affairs/Gender): Ms Tanya Marcelina Bostel
      Second Secretary (Administrative): Oscar Heath Jeune
      Third Secretary (Administration & Finance): Ms Angel Augustus Marston
      Defense Attaché: Maritime Colonel Adam Carmelo Hopkins, Atok Navy
      Immigration Attaché: Ms Sonya Oda Tanaka
      Trade Attaché: Jake Jamey Rubash
      Archives and Visa Attaché: None
      Receptionist: Ms Rene Joaquin Sorman
      Driver: Shannon Seymour Cruse

  8. Dr Dr Hector Andrews, Ambassador to Republic of Alahana
    Dr Andrews, 54, was currently Deputy Minister II (Tech), Ministry of Education, Technologies & Industries

    Service Staff:

      Head of Consul of Staff: Augustine J Barker
      Deputy Head of Consul of Staff: Barry O Fischer
      Ambassador Designate: None
      Chief of Embassy Security: Boyd Randell Stevens (Diplomatic Response Squad (DRS) Station Chief)
      Chief of Ambassador's Security: Cody Chung Schneider (Ambassador Close Protection Unit Chief)
      Ambassador's Secretary: Ms Ivory Luke Hutchinson
      Counselor (Political): Dirk Hugh Perry
      Counsellor (Energy): Ernest Terence Jacobson
      Counsellor (Development Assistance): Stann Ian Birdley
      First Secretary (Political Affairs, Human Rights): Ms Lina Genaro Cortez
      First Secretary (UN/Humanitarian Affairs/Gender): Jefferson N McCray
      Second Secretary (Administrative): Ms Olin Kenneth Kane
      Third Secretary (Administration & Finance): Lucius Jarvis McKnight
      Defense Attaché: Aviation Colonel Jeffry Jamar Williamson, Atok Air Force
      Immigration Attaché:Art Stuart Stanley
      Trade Attaché: Lenard Sammie Baldwin
      Archives and Visa Attaché: None
      Receptionist: Ms Liza R Wettmall
      Driver: Winfred R Church

  9. Mr Jayne Mantuano, Ambassador to The United Orthodox Kingdom of Nikolia
    Mr Mantuano, 44, was former Mayor of Lawisle

    Service Staff:

      Head of Consul of Staff: Ms Elsa Berenice Weirich
      Deputy Head of Consul of Staff: Ms Elisabeth Jen Bogev
      Ambassador Designate: None
      Chief of Embassy Security: Jack Hong Guire (Diplomatic Response Squad (DRS) Station Chief)
      Chief of Ambassador's Security: Kenneth Houston Pires (Ambassador Close Protection Unit Chief)
      Ambassador's Secretary: Ms Rosario Debroah Niehoff
      Counselor (Political): Ms Andrea Nada Hawkings
      Counsellor (Energy): Ms Sonja Candice Langlands
      Counsellor (Development Assistance): Roberto Benny Mynear
      First Secretary (Political Affairs, Human Rights): Ms Evelyn Carmelia Knipping
      First Secretary (UN/Humanitarian Affairs/Gender): Seth Lenny Korbel
      Second Secretary (Administrative): Leon Backin Talbergh
      Third Secretary (Administration & Finance): Ms Kyle Lynn Knightly
      Defense Attaché: Colonel Ian Bronzebrook, Atok Army
      Immigration Attaché:Ms Gina Starla Cerullo
      Trade Attaché: Alton Sonny Locatelli
      Archives and Visa Attaché: None
      Receptionist: Ms Nikki Mireille Mobbs
      Driver: Alvin Eusebio Biffer

  10. Ms Fay Brittny Emigholz, Ambassador to The Republic of Renetopia
    Ms Fay Brittny Emigholz, 45, was former Trade Attache to Moorburgh

    Service Staff:

      Head of Consul of Staff: Ms Lizzie Karlene Stanciel
      Deputy Head of Consul of Staff: Benny Odis Brigance
      Ambassador Designate: None
      Chief of Embassy Security: Morris Zane Klocek (Diplomatic Response Squad (DRS) Station Chief)
      Chief of Ambassador's Security: Sam Milo Eisen (Ambassador Close Protection Unit Chief)
      Ambassador's Secretary: Ms Candy Christen Buzzi
      Counselor (Political): Ms Gabrielle Holloway
      Counsellor (Energy): Ms Aurora Starr Stellman
      Counsellor (Development Assistance): Harold Lynn Gorton
      First Secretary (Political Affairs, Human Rights): Ms Elva Nery Fluitt
      First Secretary (UN/Humanitarian Affairs/Gender): Abraham Wendell Tuel
      Second Secretary (Administrative): Ms Jeanne Ciera Pano
      Third Secretary (Administration & Finance): Randolph Wilbur Zebracki
      Defense Attaché: Colonel Jerry Harley Hayduk, Atok Army
      Immigration Attaché:Ms Cristina Imelda Rousso
      Trade Attaché: Sherman Colin Letourneaux
      Archives and Visa Attaché: None
      Receptionist: Ms Megan Calandra Curtis
      Driver: Aaron Florencio Esterbrook

  11. Ms Felipe Leben (Ambassador to The Commonwealth of Benjamin Mark)
    Currently Mayor of Faironton Croft, a small agricultural town east of Atok. Leben graduated from Univ. of Emirates Federal (UEF) and began working at KTU-Delfork Capital, before joining investment firm Anton & Anton as a senior lawyer in 1999. In 2001 he was appointed head of the legal department of Matt Unosa Media Ltd. Resign after elected as Faironton Croft Mayor.

    Service Staff:

      Head of Consul of Staff: Harvey Ezra Wellen
      Deputy Head of Consul of Staff: Ms Jessie Deshawn Baksh
      Ambassador Designate: None
      Chief of Embassy Security: Luther Broderick Fraher (Diplomatic Response Squad (DRS) Station Chief)
      Chief of Ambassador's Security: Leon Ervin Munion (Ambassador Close Protection Unit Chief)
      Ambassador's Secretary: Ms Sylvia Cierra Ginger
      Counselor (Political): Steven Harlan Clendenin
      Counsellor (Energy): Ms. Lisa Hardwelkins
      Counsellor (Development Assistance): Glenn Judson Dettinger
      First Secretary (Political Affairs, Human Rights): Ms Danielle Corie Giambra
      First Secretary (UN/Humanitarian Affairs/Gender): Javier Marlin Muscente
      Second Secretary (Administrative): Ms Eugene Norbert Kuchta
      Third Secretary (Administration & Finance): Gregg Wilford Ausburn
      Defense Attaché:Aviation Colonel Bernard Werner Digrande, Atok Air Force
      Immigration Attaché:Kerry Humberto Clarbour
      Trade Attaché: Yvette Debora Kintzer
      Archives and Visa Attaché: None
      Receptionist: Ms Lauren Karly Donner
      Driver: Allen Rob Janvier

  12. Mr Paul Stuttfort Laybridge (Ambassador to The Republic of Aerolah)
    Mr Laybridge is president of operations and community management for Don Forla Ferry Ltd. He earned a B.S. in marketing from Darlingaston Moors University and an M.B.A. from Collspring Business College.

    Service Staff:

      Head of Consul of Staff: Ms Rhonda Belen Abuaita
      Deputy Head of Consul of Staff: Sam Rickie Harell
      Ambassador Designate: None
      Chief of Embassy Security: Ralph Vance Sutyak (Diplomatic Response Squad (DRS) Station Chief)
      Chief of Ambassador's Security: Lawrence Aron Privett (Ambassador Close Protection Unit Chief)
      Ambassador's Secretary: Ms April Kizzie Evjen
      Counselor (Political): Lucas Covington
      Counsellor (Energy): Ms Rene Carolynn Marple
      Counsellor (Development Assistance): Francis Freddy Cangialosi
      First Secretary (Political Affairs, Human Rights): Ms Gretchen Concepcion Godina
      First Secretary (UN/Humanitarian Affairs/Gender): John Billstorm
      Second Secretary (Administrative): Ms Diana Maryjo Stoglin
      Third Secretary (Administration & Finance): Gene Clayton Junius
      Defense Attaché:Colonel Mark Bryce Somerville, Atok Army
      Immigration Attaché:Ms Chelsea Randee Curles
      Trade Attaché: Ms Charlotte Albertina McCrohan
      Archives and Visa Attaché: None
      Receptionist: Ms Josefina Sherrell Nickisch
      Driver: Cody Andreas Dughi

  13. Ms Sarah Lewett Cornsburry - (Ambassador to Sultanate of Bindu)
    Ms Cornsburry was a former Senior Policy Adviser to Minister of Education, Technologies & Industries. Prior that, she was Director, National School Curriculum Institute, Ministry of Education, Technologies & Industries.

    Service Staff:

      Head of Consul of Staff: Timothy Nicolas Dicharry
      Deputy Head of Consul of Staff: Alfredo Sydney Kouba
      Ambassador Designate: None
      Chief of Embassy Security: Alan Guillermo Christan (Diplomatic Response Squad (DRS) Station Chief)
      Chief of Ambassador's Security: Robyn Gwenn Szafran (Ambassador Close Protection Unit Chief)
      Ambassador's Secretary: Ms Tabitha Caitlin Farner
      Counselor (Political): Ms Charlene Loreta Tepley
      Counsellor (Energy): Bruce Wendell Brimer
      Counsellor (Development Assistance): Alan Rosendo Jobson
      First Secretary (Political Affairs, Human Rights): Ms Goldie Arielle Swimm
      First Secretary (UN/Humanitarian Affairs/Gender): Freddie Sherwood Mullen
      Second Secretary (Administrative): Ms Angel Austin Nanney
      Third Secretary (Administration & Finance): Darryl Jerrold Luvianos
      Defense Attaché:Colonel Virgil Chas Amiston, Atok Army
      Immigration Attaché:Lee Alva Tukuafa
      Trade Attaché: Kenneth Rolland McCalmma
      Archives and Visa Attaché: None
      Receptionist: Ms Tanya Benita Priem
      Driver: Nicholas Denis Kynaston

  14. Jeffrey Ted Roux - (Ambassador to The Constitutional Monarchy of Repulaea)
    Mr Roux formerly serve as Head of Consul of Staff, at our embassy in The United Orthodox Kingdom of Nikolia. Prior to these he was Counselor (Political) in Atok embassy in Moorburgh. Mr Roux hold master in Public Relation from Northeastern Royalpalm University.

    Service Staff:

      Head of Consul of Staff: Gerald Dylan Schonberger
      Deputy Head of Consul of Staff: Christopher Desmond Saunier
      Ambassador Designate: None
      Chief of Embassy Security: Dan Alton Kruml (Diplomatic Response Squad (DRS) Station Chief)
      Chief of Ambassador's Security: Max Giovanni Hern (Ambassador Close Protection Unit Chief)
      Ambassador's Secretary: Ms Delia Neoma Blish
      Counselor (Political): Marcos Quinton Maphis
      Counsellor (Energy): Rick Dirk Cardarelli
      Counsellor (Development Assistance): Ms Leanne Timothy Ninero
      First Secretary (Political Affairs, Human Rights): Ms Candy Tu Vigo
      First Secretary (UN/Humanitarian Affairs/Gender): Bryan Charley Irizarri
      Second Secretary (Administrative): Ms Jessica Ayanna Commins
      Third Secretary (Administration & Finance): Arturo Irvin Delmage
      Defense Attaché:Colonel Muriel Jestine Kollar, Atok Army
      Immigration Attaché:Grant Son Kubik
      Trade Attaché: Edmund Rosario Teepe
      Archives and Visa Attaché: None
      Receptionist: Ms Sally Aileen Edgell
      Driver: Harry Jody Mondella

  15. Ambassador Greg Armando Korns - Ambassador to The Democratic Republic of the Tongkang pechah.
    Mr Korns, 45 formerly serve as Head of Consul of Staff in our embassy at The Commonwealth of Benjamin Mark. He obtain Master in International Diplomacy from Northeastern Royalpalm University.

    Service Staff:

      Head of Consul of Staff: Ms Holly Malvina Weltha
      Deputy Head of Consul of Staff: Blanche Elmer Flahaven
      Ambassador Designate: None
      Chief of Embassy Security: Clinton Noah Slezak (Diplomatic Response Squad (DRS) Station Chief)
      Chief of Ambassador's Security: Eugene Elden Feeny (Ambassador Close Protection Unit Chief)
      Ambassador's Secretary: Ms Lillian Joella Reifsteck
      Counselor (Political): Liam Sixter
      Counsellor (Energy): Terrance Dion Sloter
      Counsellor (Development Assistance): Ms Chester Tristan Lanteigne
      First Secretary (Political Affairs, Human Rights): Guy Dewey Pollins
      First Secretary (UN/Humanitarian Affairs/Gender): Ms Sherry Man Caldarera
      Second Secretary (Administrative): Ms Sheryl Madelaine Gulbraa
      Third Secretary (Administration & Finance): Brandon Delbert Hudek
      Defense Attaché:Colonel Edwin Russel Stauch, Atok Army
      Immigration Attaché: Ms Claudette Vernon Saether
      Trade Attaché: Kirk Austin Doan
      Archives and Visa Attaché: None
      Receptionist: Ms Willa Lashaun Shoddie
      Driver: Francis Johnson Thake

  16. Ambassador Simmon Pete Caltrope - Ambassador to Saltbridge.
    Mr Caltrope formerly serve as Political Aide to The Konglomerat Region Ambassador to Indonesia. He obtain Master in International Diplomacy from Northeastern Royalpalm University.

    Service Staff:

      Head of Consul of Staff: Wallace Roosevelt Mower
      Deputy Head of Consul of Staff: Ms Nina Karri Pramuk
      Ambassador Designate: None
      Chief of Embassy Security: Darryl Buddy Mergen (Diplomatic Response Squad (DRS) Station Chief)
      Chief of Ambassador's Security: Andres Lamar Buena (Ambassador Close Protection Unit Chief)
      Ambassador's Secretary: Ms Rosetta Natosha Frenzel
      Counselor (Political): Ms Kara Josphine Prest
      Counsellor (Energy): Levi Jerrell Camfield
      Counsellor (Development Assistance): Ms Jacqueline Gertrudis Bayles
      First Secretary (Political Affairs, Human Rights): Adam Brendan Cordeiro
      First Secretary (UN/Humanitarian Affairs/Gender): Ms Gail Georgeanna Gronitz
      Second Secretary (Administrative): Dan Vicente Bergsjo
      Third Secretary (Administration & Finance): Ms Rene Yukiko Deland
      Defense Attaché:Colonel Geoffrey Sammie Mixson, Atok Army
      Immigration Attaché: Ms Johnnie Veronique Bartolome
      Trade Attaché: Grant Garrett Geren
      Archives and Visa Attaché: None
      Receptionist: Ms Tami Britteny Mavai
      Driver: Julius Alberto Bliler

  17. Ambassador Mark Antony Moses to Military Democracy of Birtonia
    Ambassador Moses, 50, formerly serve as Head of Consul at our embassy in Republic of Astana. He obtain master in International Studies from University of Groverthor Mills. Prior to this he was Emirate Intelligence Agency (EIA) operative at numerous foreign location.

    Service Staff:

      Head of Consul of Staff: Foster Buczko
      Deputy Head of Consul of Staff: Ms Julia Booker Cathey
      Ambassador Designate: None
      Chief of Embassy Security: Jules Cerrato (Diplomatic Response Squad (DRS) Station Chief)
      Chief of Ambassador's Security: Ramon Hipolito Konopnicki (Ambassador Close Protection Unit Chief)
      Ambassador's Secretary: Ms Frances Ronzoni
      Counselor (Political): Jospeh Hillin
      Counsellor (Energy): Ms Nora Hagen
      Counsellor (Development Assistance): Ms Avery Kanae
      First Secretary (Political Affairs, Human Rights): Silas Giczewski
      First Secretary (UN/Humanitarian Affairs/Gender): Daron Bindel
      Second Secretary (Administrative): Nestor Vandebrake
      Third Secretary (Administration & Finance): Ms Tanya King Blyden
      Defense Attaché:Air Force Colonel Nathanial Muscat, Atok AF
      Immigration Attaché: Hollis Stevick
      Trade Attaché: Blaine Terpstra
      Archives and Visa Attaché: None
      Receptionist: Ms Susan Anibal Oregan
      Driver: Jefferey Oliger

  18. Ambassador Allen Andy Silguero to New Metropolitan France
    Ambassador Silguero, 49, formerly serve as Head of Consul at Atok embassy in The Republic of Aerolah. He obtain master in Business Studies from Northeastern Royalpalm University.

    Service Staff:

      Head of Consul of Staff: Zackary Akiereisen
      Deputy Head of Consul of Staff: Wilford Polkinghorn
      Ambassador Designate: None
      Chief of Embassy Security: Edmundo Shillingford (Diplomatic Response Squad (DRS) Station Chief)
      Chief of Ambassador's Security: Cortez Jacko (Ambassador Close Protection Unit Chief)
      Ambassador's Secretary: Ms Lisa Antione Guasp
      Counselor (Political): Bud Luening
      Counsellor (Energy): Ms Tina Josue Bevevino
      Counsellor (Development Assistance): Ms Werner Level
      First Secretary (Political Affairs, Human Rights): Russel Hanville
      First Secretary (UN/Humanitarian Affairs/Gender): Bud Vandeputte
      Second Secretary (Administrative): Ms Jes Lino Wakayama
      Third Secretary (Administration & Finance): Ms Arlen Keltz
      Defense Attaché:Air Force Colonel Daren Schuckman, Atok AF
      Immigration Attaché: Quinn Gallante
      Trade Attaché: Lauren Newburg
      Archives and Visa Attaché: None
      Receptionist: Ms Myles Fullwiler
      Driver: Bradly Strowder

  19. Ambassador Trenton Ludemann to The Republic of Radiomatics moorburgh
    Ambassador Ludemann, 44, formerly serve as Head of Consul at our embassy in Military Democracy of Birtonia

    Service Staff:

      Head of Consul of Staff: Eusebio Whedbee
      Deputy Head of Consul of Staff: Normand Dunseith
      Ambassador Designate: None
      Chief of Embassy Security: Mac Hanzlik (Diplomatic Response Squad (DRS) Station Chief)
      Chief of Ambassador's Security: Harlan Marcom (Ambassador Close Protection Unit Chief)
      Ambassador's Secretary: Ms Gail Timchula
      Counselor (Political): Ms Carson Wengel
      Counsellor (Energy): Normand Mauzey
      Counsellor (Development Assistance): Lyndon Channer
      First Secretary (Political Affairs, Human Rights): Ward Petrusky
      First Secretary (UN/Humanitarian Affairs/Gender): Ms. Paris Servantez
      Second Secretary (Administrative): Berry Lambdin
      Third Secretary (Administration & Finance): Ms Germain Durall
      Defense Attaché:Colonel Donn Hoysradt, Atok Army
      Immigration Attaché: Johan Rognmo
      Trade Attaché: Ms Royce Zable
      Archives and Visa Attaché: None
      Receptionist: Ms Tracey Pegues
      Driver: Kirby Tamer

  20. Ambassador Alfonso Ignacio Andon to Democratic Republic of Gandoor
    Mr Andon, 48 formerly serve as Head of Consul at our embassy in The New United Britsh Empire.

    Service Staff:

      Head of Consul of Staff: Marten Claygulchi
      Deputy Head of Consul of Staff: Ms Linda Whiteshear
      Ambassador Designate: None
      Chief of Embassy Security: James Mossward (Diplomatic Response Squad (DRS) Station Chief)
      Chief of Ambassador's Security: Tommy Rustshield (Ambassador Close Protection Unit Chief)
      Ambassador's Secretary: Ms Lea Swiftscar
      Counselor (Political): Christopher Nightspell
      Counsellor (Energy): Lee Millhelm
      Counsellor (Development Assistance): Ms. Timmy Bleakcoast
      First Secretary (Political Affairs, Human Rights): Ron Westpost
      First Secretary (UN/Humanitarian Affairs/Gender): Ms. Juanita Thornvault
      Second Secretary (Administrative): Bob Ravenpeak
      Third Secretary (Administration & Finance): Ms Anita Fairwatch
      Defense Attaché:Maritime Colonel Perry Roguehelm, Atok Navy
      Immigration Attaché: Ms June Goldmore
      Trade Attaché: Gustavus Lakestrand
      Archives and Visa Attaché: None
      Receptionist: Ms Nina Bearwall
      Driver: Alan Moonfield

  21. Ambassador Jimmie Van Mohorovich to Kingdom of Thousandsuns
    Ambassador Van Mohorovich, 49 formerly serve as Head of Consul at our embassy in The Democratic Republic of the Tongkang Pechah.

    Service Staff:

      Head of Consul of Staff: Arthur Atwood
      Deputy Head of Consul of Staff: Phillip Fairisles
      Ambassador Designate: None
      Chief of Embassy Security: Jasper Kaylock (Diplomatic Response Squad (DRS) Station Chief)
      Chief of Ambassador's Security: Franklin Lockridge (Ambassador Close Protection Unit Chief)
      Ambassador's Secretary: Ms Francesca Whitehall
      Counselor (Political): Ms Camelia Jenkings
      Counsellor (Energy): Darby Winston
      Counsellor (Development Assistance): Ms. Geraldine Rafferty
      First Secretary (Political Affairs, Human Rights): Brock Landon
      First Secretary (UN/Humanitarian Affairs/Gender): Remington Meyer
      Second Secretary (Administrative): Ms. Tiffany Farraday
      Third Secretary (Administration & Finance): Ms Victoria Dixon
      Defense Attaché: Colonel Angus Ormond, Atok Army
      Immigration Attaché: Lucas Claymoore
      Trade Attaché: Levi Darcey
      Archives and Visa Attaché: None
      Receptionist: Ms Lisa Bremen
      Driver: Joe Brighton

  22. Ambassador Lee Tradesburg to Hundredstar
    Ambassador Lee Tradesburg, 52 formerly serve as Head of Consul at our embassy in Kholodvia.

    Service Staff:

      Head of Consul of Staff: Abbington Cook
      Deputy Head of Consul of Staff: Elliott Ryder
      Ambassador Designate: None
      Chief of Embassy Security: Remington Edison (Diplomatic Response Squad (DRS) Station Chief)
      Chief of Ambassador's Security: Ms. Vivienne Mumford (Ambassador Close Protection Unit Chief)
      Ambassador's Secretary: Ms Rosabella Cummings
      Counselor (Political): Zacharias Damon-Cowles
      Counsellor (Energy): Carter Barrington
      Counsellor (Development Assistance): Ms. Evangeline St.Claire
      First Secretary (Political Affairs, Human Rights): Ms. Cathleen Danvers
      First Secretary (UN/Humanitarian Affairs/Gender): Jeremy Stoneshire
      Second Secretary (Administrative): Clark McLeod
      Third Secretary (Administration & Finance): Ms Clementine Atwood
      Defense Attaché: Colonel Geoffrey Richmond, Atok Air Force
      Immigration Attaché: Orson Ashton
      Trade Attaché: Ms. Phillipa Edison
      Archives and Visa Attaché: None
      Receptionist: Ms Rose Winchester
      Driver: Nicholas Alnwick

  23. Ambassador Kerry Sheree Naud to Sekangkang kera
    Ambassador Kerry Sheree Naud, 50 formerly serve as Head of Consul at our embassy in Benjamin Mark.

    Service Staff:

      Head of Consul of Staff: Ben Spearmoor
      Deputy Head of Consul of Staff: Ms. Ronie Holmgarden
      Ambassador Designate: None
      Chief of Embassy Security: James Goldgrass (Diplomatic Response Squad (DRS) Station Chief)
      Chief of Ambassador's Security: Owen Gravehammer (Ambassador Close Protection Unit Chief)
      Ambassador's Secretary: Ms Iza Volmann
      Counselor (Political): Ms. June Besscourts
      Counsellor (Energy): Jack Flagwerks
      Counsellor (Development Assistance): Ms. Farah von Dressmohler
      First Secretary (Political Affairs, Human Rights): Ian Guardfjords
      First Secretary (UN/Humanitarian Affairs/Gender): Roy Ironfarms
      Second Secretary (Administrative): Dean Stephollier
      Third Secretary (Administration & Finance): Ms Jess Royalwicks
      Defense Attaché: Colonel Benson Attmore, Atok Air Force
      Immigration Attaché: Ms. Pamela Innbrucks
      Trade Attaché: Kevin de Gooseberg
      Archives and Visa Attaché: None
      Receptionist: Ms Lia Denhamm
      Driver: Bob Willbury

  24. Ambassador Alicia Clausvermont to Jeltronia
    Ambassador Ms. Alicia Clausvermont, 41 formerly serve as our Senior Researcher at Ministry of Foreign Affair

    Service Staff:

      Head of Consul of Staff: Eric Browtow
      Deputy Head of Consul of Staff: Ms. Janis Holmgreen
      Ambassador Designate: None
      Chief of Embassy Security: Petr Pollsberg (Diplomatic Response Squad (DRS) Station Chief)
      Chief of Ambassador's Security: Clark von Themnis (Ambassador Close Protection Unit Chief)
      Ambassador's Secretary: Ms Karen Hougmann
      Counselor (Political): Ms. Farah Goldcutts
      Counsellor (Energy): Lee Montaser
      Counsellor (Development Assistance): Ms. Jane Flockweather
      First Secretary (Political Affairs, Human Rights): Hanry Wittmaker
      First Secretary (UN/Humanitarian Affairs/Gender): Sean Rushweber
      Second Secretary (Administrative): Roy Jackwilsher
      Third Secretary (Administration & Finance): Ms Nina Tinderwood
      Defense Attaché: Colonel Rick Stormweather, Atok Army
      Immigration Attaché: Ms. Cass Eagleburry
      Trade Attaché: Luther Muthis
      Archives and Visa Attaché: None
      Receptionist: Ms Kate Solbine
      Driver: Alan Cathshaws

  25. Ambassador Rabbeca Wintmaster - Ambassador to Stevencousin
    Ms. Wintmaster, 48 was formerly serve as Sr. Foreign Traffic Analyst at Emirate Intelligence Agency (EIA)

    Service Staff:

      Head of Consul of Staff: Fletcher Gorrham
      Deputy Head of Consul of Staff: Kevin Gaspark
      Ambassador Designate: None
      Chief of Embassy Security: Stuart Pilbay (Diplomatic Response Squad (DRS) Station Chief)
      Chief of Ambassador's Security: Lee Vassa (Ambassador Close Protection Unit Chief)
      Ambassador's Secretary: Ms Nina Eaglerood
      Counselor (Political): Mark Rustpool
      Counsellor (Energy): Ms. Halen Housebreak
      Counsellor (Development Assistance): Jackson Inns
      First Secretary (Political Affairs, Human Rights): Ms Rossane Kingmaker
      First Secretary (UN/Humanitarian Affairs/Gender): Ms. Pamela Bylong
      Second Secretary (Administrative): Andrew Saturday
      Third Secretary (Administration & Finance): Roman Ogarski
      Defense Attaché: Colonel Jennifer Kidd, Atok Army
      Immigration Attaché: Ms Laura Heathworth
      Trade Attaché: Stan Collincourt
      Archives and Visa Attaché: None
      Receptionist: Ms Jean Darkworth
      Driver: Paul Fisk

  26. Ambassador Lisa Hexmouth- Ambassador to Darul takzim
    Ms. Hexmouth, 47 was formerly serve as Deputy Chair, Atok Tourist Development Commission

    Service Staff:

      Head of Consul of Staff: Jex Marham
      Deputy Head of Consul of Staff: Lee Fortkillen
      Ambassador Designate: None
      Chief of Embassy Security: Jeff Sillmarket(Diplomatic Response Squad (DRS) Station Chief)
      Chief of Ambassador's Security: Keith Omeroon(Ambassador Close Protection Unit Chief)
      Ambassador's Secretary: Ms Alice Poolbranch
      Counselor (Political): Ms Halen Juliansson
      Counsellor (Energy): Mike Roysteen
      Counsellor (Development Assistance): Lew Hermon
      First Secretary (Political Affairs, Human Rights): Ms Liz Floomer
      First Secretary (UN/Humanitarian Affairs/Gender): Rodney Fluski
      Second Secretary (Administrative): John Redspear
      Third Secretary (Administration & Finance): Ms Lisa Turnmills
      Defense Attaché: Colonel Alex Hoodmarks, Atok Army
      Immigration Attaché: Ms Jamey Oxbailey
      Trade Attaché: Ryan Vellaman
      Archives and Visa Attaché: None
      Receptionist: Ms Ondrea Offtun
      Driver: Lee Mortmen

  27. Ambassador Lt. General (Ret.) Billy V. de Garthien- Ambassador to Dorsche
    General de Garthien is formally serve as Army Inspector General

    Service Staff:

      Head of Consul of Staff: Ken Latham
      Deputy Head of Consul of Staff: Ms. Milla Folbetgh
      Ambassador Designate: None
      Chief of Embassy Security: Owen Ringmaster (Diplomatic Response Squad (DRS) Station Chief)
      Chief of Ambassador's Security: Tim Loofman (Ambassador Close Protection Unit Chief)
      Ambassador's Secretary: Ms Julia Deroav
      Counselor (Political): Alex Fukinskev
      Counsellor (Energy): Ms. Ronnie Harpmaker
      Counsellor (Development Assistance): Dexter Lew
      First Secretary (Political Affairs, Human Rights): Ms June Doorstop
      First Secretary (UN/Humanitarian Affairs/Gender): Jeff Handermills
      Second Secretary (Administrative): Paul Gothergates
      Third Secretary (Administration & Finance): Ms Nia Langston
      Defense Attaché: Colonel Benjamin Piller, Atok Army
      Immigration Attaché: Rodney Haxter
      Trade Attaché: Ms. Pamela Inns
      Archives and Visa Attaché: None
      Receptionist: Ms Kiera Kilenhound
      Driver: Derry Figerhurst

  28. Dr. Edward Scullos Barnbridge, Ambassador to Priangan
    Dr. Barnbridge formerly serves as our ambassador to The most holy electric empire. Dr Barnbridge was born January 3, 1958 in Stowshaw. Founder of the Barnbridge Group, Barnbridge built a fortune on the non-ferrous metals industry and organic food-products. Close friend to President Florin.

    Service Staff:

      Head of Consul of Staff: Brandon Vaux
      Deputy Head of Consul of Staff: Ms. Cicero Catling
      Ambassador Designate: None
      Chief of Embassy Security: Gallus Antony(Diplomatic Response Squad (DRS) Station Chief)
      Chief of Ambassador's Security: Flavius DeBoys (Ambassador Close Protection Unit Chief)
      Ambassador's Secretary: Ms Olivier Montgomery
      Counselor (Political): Ms Lea La Pucelle
      Counsellor (Energy): Fortinbras Bardolph
      Counsellor (Development Assistance): Watson Holt
      First Secretary (Political Affairs, Human Rights): Archie Winfield
      First Secretary (UN/Humanitarian Affairs/Gender): Maxwell Larson
      Second Secretary (Administrative): Ms Jenna Jinxser
      Third Secretary (Administration & Finance): Humphrey Montcroix
      Defense Attaché: Colonel Watson Pattinson, Atok Army
      Immigration Attaché:Ms Alastair Finn
      Trade Attaché: Ralph Hillingham
      Archives and Visa Attaché: None
      Receptionist: Ms Julia Hogan
      Driver: Edmund Breckenridge


  29. Lt Colonel Kenneth Lawson Birdlove - Ambassador to Khantari
    Lt Colonel Birdlove, 41 was former C.O. President Guard Regiment, 1st Battalion

    Service Staff:

      Head of Consul of Staff: Ms Lucille Margarite Fancher
      Deputy Head of Consul of Staff: Salvador Bennie Barne
      Ambassador Designate: None
      Chief of Embassy Security: Eduardo Major Robinsons (Diplomatic Response Squad (DRS) Station Chief)
      Chief of Ambassador's Security: Cody Tyree Tointon (Ambassador Close Protection Unit Chief)
      Ambassador's Secretary: Ms Norma Arica Creekmur
      Counselor (Political): Alejandro Robt Nee
      Counsellor (Energy): Maude Annis Stankey
      Counsellor (Development Assistance): Stephen Jeramy Osawa
      First Secretary (Political Affairs, Human Rights): Ms Katie Avery Brandley
      First Secretary (UN/Humanitarian Affairs/Gender): Timothy McKinley Formberg
      Second Secretary (Administrative): Ms Melanie Sandee Briede
      Third Secretary (Administration & Finance): Randolph Diego Sprayberry
      Defense Attaché: Colonel Raymond Emaanual Kenndey, Atok Army
      Immigration Attaché: Ms Claudette Jesusita Landess
      Trade Attaché: Ms Kara Janeth Dupee
      Archives and Visa Attaché: None
      Receptionist: Ms Marie Torri Furuta
      Driver: Andrew Hunter Stadden

  30. Ms Alice Parkstone, Ambassador to Slivery
    Ms Parkstone, 43, Former senior vice-president and head of global sales and marketing at the country's largest airport equipment firm, Ridgerham International

    Service Staff:

      Head of Consul of Staff: Fernando Alec Humston
      Deputy Head of Consul of Staff: Brett Carmen Rine
      Ambassador Designate: None
      Chief of Embassy Security: Joe Endy Fleetwood (Diplomatic Response Squad (DRS) Station Chief)
      Chief of Ambassador's Security: Mark Emanuel Hersch (Ambassador Close Protection Unit Chief)
      Ambassador's Secretary: Ms Bertha Rhiannon Skupski
      Counselor (Political): Ms Isabelle Jaqueline Laro
      Counsellor (Energy): Ms Tabitha Bell Buckmille
      Counsellor (Development Assistance): Gilbert Monte Sedy
      First Secretary (Political Affairs, Human Rights): Ms Marcia Precious McAmeen
      First Secretary (UN/Humanitarian Affairs/Gender): Dwayne Connie Nittler
      Second Secretary (Administrative): Ms Shelly Maud Canova
      Third Secretary (Administration & Finance): Gregory Rosendo Hogsed
      Defense Attaché: Colonel Christopher Loyd Kone, Atok Army
      Immigration Attaché: Ms Bettie Josefine Geagan
      Trade Attaché: Samuel Numbos Borrero
      Archives and Visa Attaché: None
      Receptionist: Ms Keri Myrtis Bartholemew
      Driver: Jerome Octavio Ventress

  31. Mr Greg Chynoweth, Ambassador to Republic of astana
    Mr Chynoweth, 49, was former Mayor of Groverthor Mills

    Service Staff:

      Head of Consul of Staff: Arturo Dee Patel
      Deputy Head of Consul of Staff: Carl H Gillespie
      Ambassador Designate: None
      Chief of Embassy Security: Brendan Julian Knight (Diplomatic Response Squad (DRS) Station Chief)
      Chief of Ambassador's Security: Harris Leopoldo Lamb (Ambassador Close Protection Unit Chief)
      Ambassador's Secretary: Ms Toby Hodge Liamston
      Counselor (Political): Emmitt Peter Harrell
      Counsellor (Energy): Broderick V Hahn
      Counsellor (Development Assistance): Marc Everett Miller
      First Secretary (Political Affairs, Human Rights): Joaquin Johnie Rodgers
      First Secretary (UN/Humanitarian Affairs/Gender): Kurtis Carlo Lester
      Second Secretary (Administrative): Ms Pam S Saltshire
      Third Secretary (Administration & Finance): Leo Statham
      Defense Attaché: Aviation Colonel James T Wedrook, Atok Air Force
      Immigration Attaché:Taylor Irvin Houston
      Trade Attaché: Thomas Keven Alford
      Archives and Visa Attaché: None
      Receptionist: Ms Rima K Longfosch
      Driver: Jack Archie Ward

  32. Ms Angel Hewatt, Ambassador to The new united britsh empire
    Ms Hewatt, 50, was former Mayor of Lower Kidflite

    Service Staff:

      Head of Consul of Staff: Ms Myra Augusta Rydberg
      Deputy Head of Consul of Staff: Scott Loyd Spaman
      Ambassador Designate: None
      Chief of Embassy Security: Leroy Loren Gelabert (Diplomatic Response Squad (DRS) Station Chief)
      Chief of Ambassador's Security: Gregory Houston Schieler (Ambassador Close Protection Unit Chief)
      Ambassador's Secretary: Ms Genevieve Louann Hader
      Counselor (Political): Clifford Harland Maertz
      Counsellor (Energy): Ms Elsa Mahalia Novy
      Counsellor (Development Assistance): Ms Marion Deandre Sartwell
      First Secretary (Political Affairs, Human Rights): Terrance Andy Medas
      First Secretary (UN/Humanitarian Affairs/Gender): Arthur Conrad Bahde
      Second Secretary (Administrative): Pablo Mythshear
      Third Secretary (Administration & Finance): Ms Kelly Candance Anne
      Defense Attaché: Colonel Adam Bo Schwingler, Atok Army
      Immigration Attaché: Ms Lucy Beatris Geter
      Integration Trade Attaché: Horace Belmont
      Archives and Visa Attaché: None
      Receptionist: Ms Mary Carlotta Garrick
      Driver: Matthew Jimlov

  33. Air Brigadier General Wilmer Avery, Atok Air Force, Ambassador to The Double State of Hyfling
    Air Brigadier General Avery, 50 formerly Chief of Reserve, Atok Air Force

    Service Staff:

      Head of Consul of Staff: Ms Sandy Neva Kurant
      Deputy Head of Consul of Staff: Joseph Noah Irzyk
      Ambassador Designate: None
      Chief of Embassy Security: Matt Newton Telles (Diplomatic Response Squad (DRS) Station Chief)
      Chief of Ambassador's Security: Ted Kelley Aluqdah (Ambassador Close Protection Unit Chief)
      Ambassador's Secretary: Ms Doreen Destiny Lipper
      Counselor (Political): Ms Imogene Lorna Naz
      Counsellor (Energy): Marshall Monty Liebrecht
      Counsellor (Development Assistance): Lois Nona Capaldo
      First Secretary (Political Affairs, Human Rights): Ms Loren Austin Sondles
      First Secretary (UN/Humanitarian Affairs/Gender): Ms Tricia Dodie Chrzan
      Second Secretary (Administrative): Marcus Stefan Zinner
      Third Secretary (Administration & Finance): Juan Arron Bossey
      Defense Attaché:Maritime Colonel Steve Eloy Alberson, Atok Navy
      Immigration Attaché:Ms Betty Daphine Baris
      Trade Attaché: Harry Will Frondorf
      Archives and Visa Attaché: None
      Receptionist: Ms Shelia Florentina Crumlish
      Driver: Edie M Pasche

  34. Vacant, Ambassador to The Confederated Republics of the The most holy electric empire

    Service Staff:

      Head of Consul of Staff: Joe Adolfo Markins
      Deputy Head of Consul of Staff: Ms Claudia Jenee Vinger
      Ambassador Designate: None
      Chief of Embassy Security: Alfred Caleb Ausley (Diplomatic Response Squad (DRS) Station Chief)
      Chief of Ambassador's Security: Alejandro Valentine Klunder (Ambassador Close Protection Unit Chief)
      Ambassador's Secretary: Ms Katie Leontine Wanous
      Counselor (Political): Kelley Nelly Finklea
      Counsellor (Energy): Jerome Marlin Quillian
      Counsellor (Development Assistance): Russell Octavio Omersa
      First Secretary (Political Affairs, Human Rights): Ms Chelsea Larue Frees
      First Secretary (UN/Humanitarian Affairs/Gender): Frederick Alexis Leck
      Second Secretary (Administrative): Ms Annie Lavern Gums
      Third Secretary (Administration & Finance): Melvin Gaston Gonzales
      Defense Attaché:Maritime Colonel Stuart Mitchell Nye, Atok Navy
      Immigration Attaché:Clinton Warner Patches
      Trade Attaché: Kirk Tracy Kammerdiener
      Archives and Visa Attaché: None
      Receptionist: Ms Lindsay Kenyetta Dubej
      Driver: Jacob Bryce Dicola

  35. Mr Quinn Lawson Kreigberg (Ambassador to Ile de cuivre)
    Quinn Lawson Kreigberg is the President and Chief Operating Officer of Sloane International Plc, he holds a bachelor of commerce degree from the University of Groverthor Mills.

    Service Staff:

      Head of Consul of Staff: Trevor Sydney Bowden
      Deputy Head of Consul of Staff: Ms Latonya Dannie Hellard
      Ambassador Designate: None
      Chief of Embassy Security: Lewis Heriberto Cappa (Diplomatic Response Squad (DRS) Station Chief)
      Chief of Ambassador's Security: Rodolfo Cedrick Moradian (Ambassador Close Protection Unit Chief)
      Ambassador's Secretary: Ms Gladys Marilou Bosak
      Counselor (Political): Steven Harlan Clendenin
      Counsellor (Energy): Bob Reed Kamna
      Counsellor (Development Assistance): Ms Misty Cher Sarcone
      First Secretary (Political Affairs, Human Rights): Ms Marianne Leila Pavey
      First Secretary (UN/Humanitarian Affairs/Gender): Bryan Clay Moskwa
      Second Secretary (Administrative): Ms Myra Dorie Rosca
      Third Secretary (Administration & Finance): Donald Emory Minkowitz
      Defense Attaché:Aviation Colonel Javier Leigh Detullio, Atok Air Force
      Immigration Attaché:Ms Olivia Junie Rattana
      Trade Attaché: Jordan Bob Sines
      Archives and Visa Attaché: None
      Receptionist: Ms Eloise Daine Goldfield
      Driver: Lionel Brendon Eller

  36. Mrs Rachel Floran Decuzzia (Ambassador to The United Kingdom of Winovia)
    Mrs Decuzzia, is Matt Unosa Media Ltd vice president for Marketing Communications. In this position, she is responsible for marketing communications and media, pricing, incentives and model line / product marketing with focus on revenue growth and profit generation for the Matt Unosa Media and its dealer network.

    Service Staff:

      Head of Consul of Staff: Lee Emil Byethor
      Deputy Head of Consul of Staff: Albert Jewel Sharpey
      Ambassador Designate: None
      Chief of Embassy Security: Phillip Jessie Desormeau (Diplomatic Response Squad (DRS) Station Chief)
      Chief of Ambassador's Security: Harold Olin Yan (Ambassador Close Protection Unit Chief)
      Ambassador's Secretary: Ms Olga Kelsie Kimball
      Counselor (Political): Justin Vaughn Mickell
      Counsellor (Energy): Geoffrey Cruz Tamashiro
      Counsellor (Development Assistance): Ms Brittany Cristi Saeli
      First Secretary (Political Affairs, Human Rights): Ms Kim Myrta Hollier
      First Secretary (UN/Humanitarian Affairs/Gender): Ms Jane Patrina Herta
      Second Secretary (Administrative): Joshua Alonso Saik
      Third Secretary (Administration & Finance): Ms Ira Brady Espinal
      Defense Attaché:Colonel Eric Rayford Farmar, Atok Army
      Immigration Attaché:Ms Delores Dion Solverud
      Trade Attaché: Wade Eduardo Ficht
      Archives and Visa Attaché: None
      Receptionist: Ms Johanna Cuc Stutz
      Driver: Rickey Rob Crump

  37. Ambassador Matthew Felton Sculley - Ambassador to Rarungan. Mr Sculley formerly hold position as Head of Consul of Staff, Atok embassy at Moorburgh. He obtain Master in Maritime Engineering from Darlingaston Moors University.

    Service Staff:

      Head of Consul of Staff: Ms Kellie Bettye Antao
      Deputy Head of Consul of Staff: Jesse Billie Christescu
      Ambassador Designate: None
      Chief of Embassy Security: Matt Andre Salzano (Diplomatic Response Squad (DRS) Station Chief)
      Chief of Ambassador's Security: Rodney Britt Hoogland (Ambassador Close Protection Unit Chief)
      Ambassador's Secretary: Ms Cindy Estela Wheeless
      Counselor (Political): Tony Cammy Tisdell
      Counsellor (Energy): Julio Buford Bauerlein
      Counsellor (Development Assistance): Ms Latonya Sydney Dingos
      First Secretary (Political Affairs, Human Rights): Guy Dewey Pollins
      First Secretary (UN/Humanitarian Affairs/Gender): Matt Thad Lambdin
      Second Secretary (Administrative): Ms Kayla Shirlene Pagley
      Third Secretary (Administration & Finance): Israel Guillermo Lukin
      Defense Attaché:Colonel Delbert Kenny Badon, Atok Army
      Immigration Attaché: Ms Lorene Bertie Busacca
      Trade Attaché: Willie Daren Flexer
      Archives and Visa Attaché: None
      Receptionist: Ms Mae Alyssa Siddon
      Driver: Edmund Jasper Cornelson

  38. Ambassador Lt General Ivan Thredmills. - Ambassador to The lunar order
    Lt General Thredmills, 53 Former Deputy Director of Emirate Defense Intelligence Bureau (EDIB)

    Service Staff:

      Head of Consul of Staff: Herman Danial Crumb
      Deputy Head of Consul of Staff: Ms Abigail Maricela Prus
      Ambassador Designate: None
      Chief of Embassy Security: Sergio Donnie Backlund (Diplomatic Response Squad (DRS) Station Chief)
      Chief of Ambassador's Security: AJavier Grant Knazs (Ambassador Close Protection Unit Chief)
      Ambassador's Secretary: Ms Lenora Aracely Moller
      Counselor (Political): Ronald Efrain Kist
      Counsellor (Energy): Ms Ana Audria Fernsler
      Counsellor (Development Assistance): Dominic Adalberto Byam
      First Secretary (Political Affairs, Human Rights): Ms Rosa Delmy O'brien
      First Secretary (UN/Humanitarian Affairs/Gender): Ms Gail Georgeanna Gronitz
      Second Secretary (Administrative): Ms Terrence Isaiah Hughen
      Third Secretary (Administration & Finance): Ms Sheri Adelina Wyborny
      Defense Attaché:Colonel Noel Coy Trusillo, Atok Army
      Immigration Attaché: Morris Ezra Gottsch
      Trade Attaché: Ms Marsha Lynelle Gibala
      Archives and Visa Attaché: None
      Receptionist: Ms Janie Omega Rice
      Driver: Miguel Humberto Seiwell

  39. Ambassador Lisa von Thames - Ambassador to Islamic republic of aceh
    Ambassador Lisa von Thames, 51 Former serve as CEO of Southern Dockyard - The Emirate of Atok government own shipbuilding conglomerate . Former Deputy Ministry of Education, Technologies & Industries

    Service Staff:

      Head of Consul of Staff: Leonardo Taves
      Deputy Head of Consul of Staff: Normand Amake
      Ambassador Designate: None
      Chief of Embassy Security: Maynard Vanstee (Diplomatic Response Squad (DRS) Station Chief)
      Chief of Ambassador's Security: Mitch Kuter (Ambassador Close Protection Unit Chief)
      Ambassador's Secretary: Virgilio Simenson
      Counselor (Political):Ms Joan Hoeser
      Counsellor (Energy): Ms Sal Sorice
      Counsellor (Development Assistance): Edmundo Cahue
      First Secretary (Political Affairs, Human Rights): Ben Tharmos
      First Secretary (UN/Humanitarian Affairs/Gender): Ms Joanne Leif Olejarz
      Second Secretary (Administrative): Mikel Yakelsson
      Third Secretary (Administration & Finance): Ms Linda Hong Shuford
      Defense Attaché:Maritime Colonel Rueben Higginbotham, Atok Navy
      Immigration Attaché: Gregorio Sluski
      Trade Attaché: Felton Looftingberg
      Archives and Visa Attaché: None
      Receptionist: Ms Lisa Hartmen
      Driver: Nickolas Kreiman

  40. Ambassador Larry Kauzler to HYDRA-Russian Empire
    Ambassador Kauzler, 50 formerly serve as Foreign Affair consultant to our Chief of Defense Force, prior to this, he was Head of Consul to our embassy at Alahana.

    Service Staff:

      Head of Consul of Staff: Miquel Partipilo
      Deputy Head of Consul of Staff: Ms Camilla Ponsonby
      Ambassador Designate: None
      Chief of Embassy Security: Granville Lettiere (Diplomatic Response Squad (DRS) Station Chief)
      Chief of Ambassador's Security: Lee Modesto Gravely (Ambassador Close Protection Unit Chief)
      Ambassador's Secretary: Ms Lia Heath Jackosno
      Counselor (Political): Buck Stimler
      Counsellor (Energy): Ms Julia Booker Cathey
      Counsellor (Development Assistance): Ms Erin Mauter
      First Secretary (Political Affairs, Human Rights): Isaias Kotzur
      First Secretary (UN/Humanitarian Affairs/Gender): Dario Pershing
      Second Secretary (Administrative): Ms Maria Asmus
      Third Secretary (Administration & Finance): Elroy Fallone
      Defense Attaché:Colonel Francesco Bertha, Atok Army
      Immigration Attaché: Ms Michale Chavana
      Trade Attaché: Jerrod Stamenov
      Archives and Visa Attaché: None
      Receptionist: Ms Anna Korilov
      Driver: Wilmer Condray

  41. Ambassador Major General Elliott Lagrave to Verdiga
    Ambassador Lagrave formerly CO of Atok's 106th Infantry Division (Reserve)

    Service Staff:

      Head of Consul of Staff: Parker Staneart
      Deputy Head of Consul of Staff: Trent Uphaus
      Ambassador Designate: None
      Chief of Embassy Security: Gerry Fuemmeler (Diplomatic Response Squad (DRS) Station Chief)
      Chief of Ambassador's Security: Edgardo Millam (Ambassador Close Protection Unit Chief)
      Ambassador's Secretary: Ms Juanita Lemuel Corrado
      Counselor (Political): Frederic Karpinsky
      Counsellor (Energy): Ms Susan Hal Minder
      Counsellor (Development Assistance): Nestor Freidet
      First Secretary (Political Affairs, Human Rights): Wiley Archbell
      First Secretary (UN/Humanitarian Affairs/Gender): Ms. Anita Jamaal Mandala
      Second Secretary (Administrative): Williams Poeppel
      Third Secretary (Administration & Finance): Ms Sue Richie Spiliakos
      Defense Attaché:Colonel Parker Waldal, Atok Army
      Immigration Attaché: Wilford Mahli
      Trade Attaché: Rocky Payer
      Archives and Visa Attaché: None
      Receptionist: Ms Hollis Valdiviezo
      Driver: Nigel Beagan

  42. Ambassador Carla Thommasen Killmoor to Kholodvia
    Ambassador Killmoor, 39, formerly serve as Deputy Director, Diplomatic Signal Service, Ministry of Foreign. Prior to this she was junior diplomatic staff at Atok Embassy in Bindu.

    Service Staff:

      Head of Consul of Staff: Ms Maria Scythe
      Deputy Head of Consul of Staff: Ron von Blissville
      Ambassador Designate: None
      Chief of Embassy Security: Gary Necroshire (Diplomatic Response Squad (DRS) Station Chief)
      Chief of Ambassador's Security: Dean Vilewaters (Ambassador Close Protection Unit Chief)
      Ambassador's Secretary: Ms Linda Carthage
      Counselor (Political): Ms. Linda Warguards
      Counsellor (Energy): Keith Abandale
      Counsellor (Development Assistance): Ms Niza Postville
      First Secretary (Political Affairs, Human Rights): Ms Julie Edgetown
      First Secretary (UN/Humanitarian Affairs/Gender): Ms. Susan Armagetown
      Second Secretary (Administrative): Rick Scramton
      Third Secretary (Administration & Finance): John Festerville
      Defense Attaché:Colonel Scott Victorville, Atok Army
      Immigration Attaché: Johansen Burnington
      Trade Attaché: Me Barbara Defectown
      Archives and Visa Attaché: None
      Receptionist: Ms Lia Zion
      Driver: Bob Crashmere

  43. Vacant - Switzerland and south central europe

    Service Staff:

      Head of Consul of Staff: Maria Bonehand
      Deputy Head of Consul of Staff: Ms June Oldholde
      Ambassador Designate: None
      Chief of Embassy Security: Ben Scorchshear (Diplomatic Response Squad (DRS) Station Chief)
      Chief of Ambassador's Security: Scott Graychill (Ambassador Close Protection Unit Chief)
      Ambassador's Secretary: Ms Pauline Glimmeryard
      Counselor (Political): John Farfrost
      Counsellor (Energy): Ms Tanya Chillcoast
      Counsellor (Development Assistance): Ms Killen Saltfort
      First Secretary (Political Affairs, Human Rights): Ed Faywatch
      First Secretary (UN/Humanitarian Affairs/Gender): Ms. Lia Frostgulch
      Second Secretary (Administrative): Rick Scramton
      Third Secretary (Administration & Finance): Mike Deepreach
      Defense Attaché:Colonel Leo Whitrun, Atok Army
      Immigration Attaché: Randy Mutespell
      Trade Attaché: Me Barbara Defectown
      Archives and Visa Attaché: None
      Receptionist: Ms Carla Littlehollow
      Driver: Larry Frostacre

  44. Ambassador Kelvin Morris Wheelwright to Kingdom of Pemecutan
    Ambassador Wheelwright, 49 formerly serve as our Head of Consul at our embassy in The Republic of Renetopia
    Consulate

    • Alangkadjeng - Ms Nora Edguy

    • Satria - Mr. Willie Riley McTiernan

    • Kayumas - Ms Jude Erath

    Service Staff:

      Head of Consul of Staff: Asher Rutherford
      Deputy Head of Consul of Staff: Cornelius Fitzgerald
      Ambassador Designate: None
      Chief of Embassy Security: Jon-Piers Beaumont (Diplomatic Response Squad (DRS) Station Chief)
      Chief of Ambassador's Security: Ellis Lockhart (Ambassador Close Protection Unit Chief)
      Ambassador's Secretary: Ms Paulette Claymoore
      Counselor (Political): Ms Cecelia Dandridge
      Counsellor (Energy): Mansfeild Frinton-Smith
      Counsellor (Development Assistance): Ms. Zara Bennet
      First Secretary (Political Affairs, Human Rights): George Ryder
      First Secretary (UN/Humanitarian Affairs/Gender): Bradley Larson
      Second Secretary (Administrative): Ms. Laurel Wilde
      Third Secretary (Administration & Finance): Ms Penelope Lamonia
      Defense Attaché:Maritime Colonel Gerard Sherington, Atok Navy
      Immigration Attaché: Ms Amelia Finn
      Trade Attaché: Lawrence Valentino-Smith
      Archives and Visa Attaché: None
      Receptionist: Ms Rosabella Darcey
      Driver: Augustus Upperton


  45. Mr Leland Gregorio Sakon (Ambassador to Konglomerat Regional Secretariat)
    Ambassador Sakon, is a career member of the Senior Foreign Service. Prior to assuming this position, Ambassador Sakon was Head, Policy & Planning Coordination Office, Konglomerat Regional Secretariat. Ambassador Sakon graduated from Baytonia College, earned his Masters in Business Administration from University of Groverthor Mills.

  46. Ms Marie Lavona Castagnola - The Konglomerat Region Ambassador to Indonesia
    Ambassador Castagnola is a native of Doreter and holds a Bachelor of Arts degree from the Thurtory Center of International Studies at Univ. of Emirates Federal (UEF) and a Master of Physiology from Darlingaston Moors University (DMU) in Darlingaston Moors. Prior to her tour as ambassador, she was executive director of the Network of Empowerment of Women (NEOWOMEN), a nonprofit that promotes women’s rights in The Emirate of Atok .

  47. Mr Marcellus Truman Owens - The Konglomerat Region Ambassador to Repubblica Italiana
    Ambassador Owens appointed by President of The Emirate of Atok to these job. Before these, Ambassador Owens was Deputy Minister I (Trade), The Emirate of Atok Ministry of Trade, Mines & Agricultural. He obtained his Bachelor’s Degree in Political Science from University of Groverthor Mills and his Masters Degree in Micro-Economical Science from Northeastern Royalpalm University.

  48. Ms Ambassador Iza Rodney Cromebergh - The Konglomerat Region Ambassador to Callington.
    Ambassador Cromebergh is a native of Glospath Moors. She was born in 1955 and graduated from Darlingaston Moors University in 1977. After that, Ambassador Cromebergh had served for Foreign Affairs Ministry of The Emirate of Atok for almost 20 year from 1986 to 2005. From 2006 to 2010, She served as Under Secretary for Policy in Ministry of Foreign of The Emirate of Atok. In 2013 she became Konglomerat Region Ambassador to Callington.

  49. Ambassador Rudy Hondrew Kidley - The Konglomerat Region Ambassador to Benevolent Capitalism.
    Ambassador Kidley formerly serve as Foreign Analyst Specialist, Emirate Intelligence Agency (EIA). He obtain master in Criminal Investigation from Northeastern Royalpalm University.

  50. Ambassador Mercedes Larissa Barritt - The Konglomerat Region Ambassador to Freedom Front
    Ambassador Barritt formerly serve as Head of Consul of Staff in The Emirate of Atok at The People's Republic of Moorburgh. Prior these she was deputy mayor in Stowshaw.

  51. Ambassador Shaun Newton Droessler - The Konglomerat Region Ambassador to Imperial Empire of Eurosian
    Ambassador Droessler formerly serve as Counselor (Political) at The Emirate of Atok embassy in The United Orthodox Kingdom of Nikolia. Prior these he was junior administrator at Ministry of Foreign.

Atok

Edited:

RawReport