by Max Barry

Latest Forum Topics

Advertisement

3

DispatchFactbookInternational

by Uraso21. . 80 reads.

Basketball 21

INFORMATION


Group-stage + knock-out stage. Golden Goal. 3 days long. 48 minute long matches averaging 250 points.
8 groups with 5 in each. Winner and runner-up to knock-out.

RESULTS


Group A

Nation

G-D

Points

Q Wexeror II

499-487

7

Q Santa-Barbara

499-492

6

Orca and Narwhal

511-505

6

Scalizagasti

489-494

6

Adachi

502-516

4

Wexeror II 117 - 126 Santa-Barbara
Wexeror II 124 - 116 Scalizagasti
Wexeror II 137 - 124 Orca and Narwhal
Wexeror II 121 - 121 Adachi
Santa-Barbara 120 - 123 Scalizagasti
Santa-Barbara 126 - 124 Orca and Narwhal
Santa-Barbara 127 - 128 Adachi
Scalizagasti 117 - 128 Orca and Narwhal
Scalizagasti 133 - 128 Adachi
Orca and Narwhal 135 - 125 Adachi

Group B

Nation

G-D

Points

Q Matslovania

502-491

8

Q Pekares

509-502

7

Wellsenfaile

490-505

4

Evanesiapolis

505-494

4

Fangalist Poland

487-501

4

Fangalist Poland 112 - 113 Matslovania
Fangalist Poland 138 - 128 Pekares
Fangalist Poland 105 - 128 Evanesiapolis
Fangalist Poland 132 - 132 Wellsenfaile
Matslovania 131 - 131 Pekares
Matslovania 131 - 131 Evanesiapolis
Matslovania 127 - 117 Wellsenfaile
Pekares 129 - 121 Evanesiapolis
Pekares 121 - 112 Wellsenfaile
Evanesiapolis 125 - 129 Wellsenfaile

Group C

Nation

G-D

Points

Q Tuso

510-461

9

Q The Fallen Word

523-488

7

Robostania

491-496

6

Itheria

477-498

4

The Luck of Jirachi

460-518

3

The Fallen Word 141 - 117 The Luck of Jirachi
The Fallen Word 124 - 136 Tuso
The Fallen Word 121 - 121 Itheria
The Fallen Word 137 - 114 Robostania
The Luck of Jirachi 106 - 131 Tuso
The Luck of Jirachi 137 - 112 Itheria
The Luck of Jirachi 100 - 134 Robostania
Tuso 122 - 106 Itheria
Tuso 121 - 125 Robostania
Itheria 138 - 118 Robostania

Group D

Nation

G-D

Points

Q Republic of Bukidnon

510-511

9

Q Naporvje

513-470

6

The Independent States of Allied Forces

481-501

6

Halsuntria

508-502

6

Maricoen

477-505

3

The Independent States of Allied Forces 127 - 138 Republic of Bukidnon
The Independent States of Allied Forces 96 - 139 Naporvje
The Independent States of Allied Forces 125 - 108 Maricoen
The Independent States of Allied Forces 133 - 116 Halsuntria
Republic of Bukidnon 111 - 141 Naporvje
Republic of Bukidnon 122 - 117 Maricoen
Republic of Bukidnon 139 - 126 Halsuntria
Naporvje 127 - 128 Maricoen
Naporvje 106 - 135 Halsuntria
Maricoen 124 - 131 Halsuntria

Group E

Nation

G-D

Points

Q Locotima

533-473

12

Q Hockeyyekcoh

483-512

9

Brulave

495-487

4

Nova Briton

497-513

4

Taunux

479-522

0

Locotima 136 - 134 Taunux
Locotima 146 - 102 Hockeyyekcoh
Locotima 128 - 110 Nova Briton
Locotima 143 - 127 Brulave
Taunux 114 - 123 Hockeyyekcoh
Taunux 131 - 135 Nova Briton
Taunux 100 - 128 Brulave
Hockeyyekcoh 134 - 132 Nova Briton
Hockeyyekcoh 124 - 120 Brulave
Nova Briton 120 - 120 Brulave

Group F

Nation

G-D

Points

Q United Provin

511-476

9

Q Suvmia

508-509

6

Ellenburg

497-509

6

Aelandi

496-500

6

Calamari Lands

515-533

3

Aelandi 128 - 121 Suvmia
Aelandi 128 - 130 Ellenburg
Aelandi 122 - 116 United Provin
Aelandi 118 - 133 Calamari Lands
Suvmia 128 - 120 Ellenburg
Suvmia 115 - 126 United Provin
Suvmia 144 - 135 Calamari Lands
Ellenburg 111 - 134 United Provin
Ellenburg 136 - 119 Calamari Lands
United Provin 135 - 128 Calamari Lands

Group G

Nation

G-D

Points

Q Carrata

520-486

12

Q Serpod

491-497

6

Tchonija

460-460

6

Evokice

489-493

3

United Sentinel States

477-501

3

Serpod 116 - 115 Tchonija
Serpod 123 - 122 Evokice
Serpod 124 - 127 United Sentinel States
Serpod 128 - 133 Carrata
Tchonija 115 - 113 Evokice
Tchonija 119 - 110 United Sentinel States
Tchonija 111 - 121 Carrata
Evokice 125 - 122 United Sentinel States
Evokice 129 - 133 Carrata
United Sentinel States 118 - 133 Carrata

Group H

Nation

G-D

Points

Q Kristianstan

554-488

9

Q Nudistonia

511-498

9

Atraewa

521-509

9

Lightford

507-534

3

Quinceria

470-534

0

Kristianstan 143 - 119 Quinceria
Kristianstan 137 - 120 Lightford
Kristianstan 134 - 136 Atraewa
Kristianstan 140 - 113 Nudistonia
Quinceria 123 - 141 Lightford
Quinceria 103 - 122 Atraewa
Quinceria 125 - 128 Nudistonia
Lightford 133 - 143 Atraewa
Lightford 113 - 131 Nudistonia
Atraewa 120 - 139 Nudistonia

Round 1
Wexeror II 127 - 120 Hockeyyekcoh
Matslovania 156 - 114 Suvmia
Tuso 131 - 123 Serpod
Republic of Bukidnon 121 - 116 Nudistonia
Santa-Barbara 123 - 121 Locotima
Pekares 119 - 129 United Provin
The Fallen Word 117 - 121 Carrata
Naporvje 122 - 122 (GG 123-122) Kristianstan

Round 2
Wexeror II 119 - 128 Matslovania
Tuso 119 - 129 Republic of Bukidnon
Santa-Barbara 136 - 127 United Provin
Carrata 133 - 123 Naporvje

Semi-Finals
Matslovania 128 - 123 Republic of Bukidnon
Santa-Barbara 119 - 137 Carrata

Bronze Game
Republic of Bukidnon 117 - 138 Santa-Barbara

Final
Matslovania 109 - 135 Carrata

Congratulations to Carrata, Matslovania and Santa-Barbara

Uraso21

RawReport