4
Dispatch → Account → Sport
Lega A Stagione 2019-20 (Classifica) [Outdated]
Pos |
Team |
Pld |
W |
D |
L |
GF |
GA |
GD |
Pts |
Qualification or relegation |
1 |
FC Shirreff |
46 |
38 |
4 |
4 |
74 |
11 |
63 |
118 |
Winner of Lega A 2019-20 |
2 |
SC Jang Bogo |
46 |
30 |
11 |
5 |
82 |
26 |
56 |
101 |
Winner of SuperCoppa 2019 |
3 |
CD Primero |
46 |
29 |
10 |
7 |
52 |
12 |
40 |
97 |
Qualifies for the 2020-21 FIDAC Winners' Cup |
4 |
SE Palmer |
46 |
29 |
7 |
10 |
69 |
24 |
45 |
94 |
|
5 |
CF Amerigo |
46 |
26 |
8 |
12 |
54 |
28 |
26 |
86 |
|
6 |
CS Fola Ehm |
46 |
25 |
8 |
13 |
55 |
30 |
25 |
83 |
|
7 |
FK Zenit Leningradskaya |
46 |
25 |
8 |
13 |
51 |
33 |
18 |
83 |
|
8 |
Taishan FC |
46 |
18 |
16 |
12 |
38 |
28 |
10 |
70 |
|
9 |
Parodi AC |
46 |
17 |
16 |
13 |
32 |
29 |
3 |
67 |
|
10 |
AS Jeunesse d'Ehm |
46 |
19 |
9 |
18 |
38 |
36 |
2 |
66 |
|
11 |
Tor FC |
46 |
17 |
13 |
16 |
42 |
39 |
3 |
64 |
|
12 |
Villaroel CF |
46 |
18 |
10 |
18 |
38 |
41 |
-3 |
64 |
|
13 |
MZKS Arctowsky |
46 |
17 |
10 |
19 |
40 |
52 |
-12 |
61 |
|
14 |
Sportive Esperanza |
46 |
13 |
20 |
13 |
24 |
22 |
2 |
59 |
|
15 |
FC Progress |
46 |
14 |
12 |
20 |
30 |
39 |
-9 |
54 |
|
16 |
Sanae FC |
46 |
13 |
13 |
20 |
28 |
37 |
-9 |
52 |
|
17 |
CA Ripamonti |
46 |
13 |
6 |
27 |
32 |
61 |
-29 |
45 |
|
18 |
Plateau United FC |
46 |
8 |
20 |
18 |
14 |
33 |
-19 |
44 |
|
19 |
EC Primero |
46 |
10 |
13 |
23 |
17 |
36 |
-19 |
43 |
|
20 |
SAD Amerigo |
46 |
10 |
13 |
23 |
27 |
48 |
-21 |
43 |
|
21 |
Amerigo FC |
46 |
10 |
10 |
26 |
24 |
54 |
-30 |
40 |
|
22 |
CA Belgrano |
46 |
8 |
10 |
28 |
14 |
47 |
-33 |
34 |
Relegated to Lega B |
23 |
Rothera United FC |
46 |
4 |
15 |
27 |
27 |
87 |
-60 |
27 |
Relegated to Lega B |
24 |
Cercle Antartique KSV |
46 |
6 |
8 |
32 |
17 |
66 |
-49 |
26 |
Relegated to Lega B |
Date |
Teams |
Results |
August 25th |
CS Fola Ehm - Rothera United FC |
2 - 0 |
August 25th |
Amérigo FC - Plateau United FC |
0 - 0 |
August 25th |
Parodi AC - CA Belgrano |
0 - 0 |
August 25th |
Sanae FC - Cercle Antartique KSV |
1 - 0 |
August 25th |
FC Shirreff - CF Amérigo |
1 - 0 |
August 25th |
SAD Amerigo - Villaroel CF |
0 - 1 |
August 25th |
CD Primero - Tor FC |
4 - 0 |
August 25th |
Sportive Esperanza - AS Jeunesse d'Ehm |
2 - 0 |
August 25th |
SE Palmer - Taishan FC |
0 - 1 |
August 25th |
CA Ripamonti - MZKS Arctowski |
0 - 1 |
August 25th |
FK Zenit Leningradskaya - EC Primero |
2 - 0 |
August 25th |
SC Jang Bogo - FC Progress |
2 - 0 |
Date |
Teams |
Results |
September 1st |
CS Fola Ehm - FC Progress |
3 - 0 |
September 1st |
EC Primero - SC Jang Bogo |
0 - 1 |
September 1st |
MZKS Arctowski -FK Zenit Leningradskaya |
1 - 2 |
September 1st |
Taishan FC - CA Ripamonti |
3 - 0 |
September 1st |
AS Jeunesse d'Ehm - SE Palmer |
2 - 0 |
September 1st |
Tor FC - Sportive Esperanza |
0 - 0 |
September 1st |
Villaroel CF - CD Primero |
1 - 0 |
September 1st |
CF Amerigo - SAD Amérigo |
3 - 0 |
September 1st |
Cercle Antartique KSV - FC Shirreff |
0 - 2 |
September 1st |
CA Belgrano - Sanae FC |
0 - 1 |
September 1st |
Plateau United FC - Parodi AC |
0 - 0 |
September 1st |
Rothera United FC -Amérigo FC |
1 - 1 |
Date |
Teams |
Results |
September 8th |
CS Fola Ehm - Parodi AC |
2 - 0 |
September 8th |
Sanae FC - Amérigo FC |
2 - 0 |
September 8th |
FC Shirreff - Rothera United FC |
5 - 0 |
September 8th |
SAD Amerigo - Plateau United FC |
1 - 1 |
September 8th |
CD Primero - CA Belgrano |
3 - 0 |
September 8th |
Sportive Esperanza - Cercle Antartique KSV |
2 - 0 |
September 8th |
SE Palmer - CF Amérigo |
0 - 1 |
September 8th |
CA Ripamonti - Villaroel CF |
1 - 0 |
September 8th |
FK Zenit Leningradskaya - Tor FC |
1 - 0 |
September 8th |
SC Jang Bogo - AS Jeunesse d'Ehm |
1 - 0 |
September 8th |
FC Progress - Taishan FC |
0 - 0 |
September 8th |
EC Primero - MZKS Arctowski |
0 - 0 |
Date |
Teams |
Results |
September 12th |
CS Fola Ehm - Plateau United FC |
1 - 0 |
September 12th |
Rothera United FC - CA Belgrano |
0 - 3 |
September 12th |
Amérigo FC - Cercle Antartique KSV |
3 - 0 |
September 12th |
Parodi AC - CF Amérigo |
1 - 0 |
September 12th |
Sanae FC - Villaroel CF |
2 - 0 |
September 12th |
FC Shirreff - Tor FC |
2 - 0 |
September 12th |
SAD Amerigo - AS Jeunesse d'Ehm |
0 - 1 |
September 12th |
CD Primero - Taishan FC |
0 - 0 |
September 12th |
Sportive Esperanza - MZKS Arctowski |
1 - 0 |
September 12th |
SE Palmer - EC Primero |
2 - 0 |
September 12th |
CA Ripamonti - FC Progress |
2 - 1 |
September 12th |
FK Zenit Leningradskaya - SC Jang Bogo |
1 - 2 |
Date |
Teams |
Results |
September 15th |
CS Fola Ehm - CA Belgrano |
1 - 0 |
September 15th |
Plateau United FC - Cercle Antartique KSV |
2 - 0 |
September 15th |
Rothera United FC - CF Amérigo |
1 - 1 |
September 15th |
Amérigo FC - Villaroel CF |
0 - 2 |
September 15th |
Parodi AC - Tor FC |
1 - 2 |
September 15th |
Sanae FC - AS Jeunesse d'Ehm |
0 - 1 |
September 15th |
FC Shirreff - Taishan FC |
3 - 0 |
September 15th |
SAD Amerigo - MZKS Arctowski |
1 - 2 |
September 15th |
CD Primero - EC Primero |
1 - 0 |
September 25th |
Sportive Esperanza - FC Progress |
2 - 0 |
September 15th |
SE Palmer - SC Jang Bogo |
1 - 1 |
September 15th |
CA Ripamonti - FK Zenit Leningradskaya |
0 - 1 |
Date |
Teams |
Results |
September 22nd |
AS Jeunesse d'Ehm - Rothera United FC |
4 - 0 |
September 22nd |
Tor FC - Plateau United FC |
0 - 0 |
September 22nd |
Villaroel CF - CA Belgrano |
1 - 0 |
September 22nd |
CF Amerigo - Cercle Antartique KSV |
3 - 0 |
September 22nd |
CS Fola Ehm - SE Palmer |
2 - 0 |
September 22nd |
CA Ripamonti - Sportive Esperanza |
1 - 0 |
September 22nd |
FK Zenit Leningradskaya - CD Primero |
0 - 3 |
September 22nd |
SC Jang Bogo - SAD Amérigo |
0 - 0 |
September 22nd |
FC Progress - FC Shirreff |
0 - 1 |
September 22nd |
EC Primero - Sanae FC |
0 - 0 |
September 22nd |
MZKS Arctowski - Parodi AC |
1 - 1 |
September 22nd |
Taishan FC - Amérigo FC |
0 - 0 |
Date |
Teams |
Results |
October 9th |
CS Fola Ehm - Cercle Antartique KSV |
3 - 0 |
September 29th |
CA Belgrano - CF Amérigo |
0 - 1 |
September 29th |
Plateau United FC - Villaroel CF |
0 - 0 |
September 29th |
Rothera United FC - Tor FC |
1 - 1 |
September 29th |
Amérigo FC - AS Jeunesse d'Ehm |
3 - 0 |
September 29th |
Parodi AC - Taishan FC |
0 - 1 |
September 29th |
Sanae FC - MZKS Arctowski |
1 - 2 |
September 29th |
FC Shirreff - EC Primero |
3 - 0 |
September 29th |
SAD Amerigo - FC Progress |
1 - 0 |
September 29th |
CD Primero - SC Jang Bogo |
3 - 1 |
September 29th |
Sportive Esperanza - FK Zenit Leningradskaya |
0 - 0 |
September 29th |
SE Palmer - CA Ripamonti |
4 - 0 |
Date |
Teams |
Results |
October 6th |
CS Fola Ehm - MZKS Arctowski |
3 - 0 |
October 6th |
Taishan FC - EC Primero |
0 - 0 |
October 6th |
AS Jeunesse d'Ehm - FC Progress |
0 - 0 |
October 6th |
Tor FC - SC Jang Bogo |
2 - 1 |
October 6th |
Villaroel CF - FK Zenit Leningradskaya |
1 - 1 |
October 6th |
CF Amerigo - CA Ripamonti |
3 - 2 |
October 6th |
Cercle Antartique KSV - SE Palmer |
0 - 2 |
October 6th |
CA Belgrano - Sportive Esperanza |
0 - 0 |
October 6th |
Plateau United FC - CD Primero |
0 - 1 |
October 6th |
Rothera United FC - SAD Amérigo |
2 - 2 |
October 6th |
Amérigo FC - FC Shirreff |
0 - 1 |
October 6th |
Parodi AC - Sanae FC |
0 - 0 |
Date |
Teams |
Results |
October 13th |
CS Fola Ehm - Amérigo FC |
2 - 0 |
October 13th |
Parodi AC - Rothera United FC |
3 - 0 |
October 13th |
Sanae FC - Plateau United FC |
1 - 0 |
October 13th |
FC Shirreff - CA Belgrano |
3 - 0 |
October 13th |
SAD Amerigo - Cercle Antartique KSV |
0 - 0 |
October 13th |
CD Primero - CF Amérigo |
0 - 1 |
October 13th |
Sportive Esperanza - Villaroel CF |
2 - 0 |
October 13th |
SE Palmer - Tor FC |
2 - 0 |
October 13th |
CA Ripamonti - AS Jeunesse d'Ehm |
1 - 2 |
October 13th |
FK Zenit Leningradskaya - Taishan FC |
1 - 0 |
October 13th |
SC Jang Bogo - MZKS Arctowski |
1 - 1 |
October 13th |
FC Progress - EC Primero |
1 - 0 |
Date |
Teams |
Results |
October 20th |
CS Fola Ehm - CD Primero |
1 - 0 |
October 20th |
Sportive Esperanza - SAD Amérigo |
3 - 0 |
October 20th |
SE Palmer - FC Shirreff |
1 - 0 |
October 20th |
CA Ripamonti - Sanae FC |
1 - 0 |
October 20th |
FK Zenit Leningradskaya - Parodi AC |
0 - 1 |
October 20th |
SC Jang Bogo - Amérigo FC |
3 - 0 |
October 20th |
FC Progress - Rothera United FC |
4 - 0 |
October 20th |
EC Primero - Plateau United FC |
1 - 0 |
October 20th |
MZKS Arctowski - CA Belgrano |
2 - 0 |
October 20th |
Taishan FC - Cercle Antartique KSV |
2 - 0 |
October 20th |
AS Jeunesse d'Ehm - CF Amérigo |
2 - 0 |
October 20th |
Tor FC - Villaroel CF |
0 - 1 |
Date |
Teams |
Results |
October 27th |
CS Fola Ehm - FC Shirreff |
0 - 0 |
October 27th |
SAD Amerigo - Sanae FC |
2 - 1 |
October 27th |
CD Primero - Parodi AC |
1 - 0 |
October 27th |
Sportive Esperanza - Amérigo FC |
0 - 0 |
October 27th |
SE Palmer - Rothera United FC |
4 - 0 |
October 27th |
CA Ripamonti - Plateau United FC |
2 - 0 |
October 27th |
FK Zenit Leningradskaya - CA Belgrano |
2 - 0 |
October 27th |
SC Jang Bogo - Cercle Antartique KSV |
2 - 0 |
October 27th |
FC Progress - CF Amérigo |
1 - 0 |
October 27th |
EC Primero - Villaroel CF |
2 - 0 |
October 27th |
MZKS Arctowski - Tor FC |
2 - 0 |
October 27th |
Taishan FC - AS Jeunesse d'Ehm |
0 - 0 |
Date |
Teams |
Results |
November 3rd |
CS Fola Ehm - AS Jeunesse d'Ehm |
2 - 0 |
November 3rd |
Tor FC - Taishan FC |
1 - 2 |
November 3rd |
Villaroel CF - MZKS Arctowski |
3 - 0 |
November 3rd |
CF Amerigo - EC Primero |
3 - 0 |
November 3rd |
Cercle Antartique KSV - FC Progress |
0 - 1 |
November 3rd |
CA Belgrano - SC Jang Bogo |
0 - 1 |
November 3rd |
Plateau United FC - FK Zenit Leningradskaya |
0 - 0 |
November 3rd |
Rothera United FC - CA Ripamonti |
0 - 1 |
November 3rd |
Amérigo FC - SE Palmer |
2 - 1 |
November 3rd |
Parodi AC - Sportive Esperanza |
0 - 0 |
November 3rd |
Sanae FC - CD Primero |
0 - 0 |
November 3rd |
FC Shirreff - SAD Amérigo |
2 - 1 |
Date |
Teams |
Results |
November 10th |
CS Fola Ehm - Sanae FC |
0 - 1 |
November 10th |
FC Shirreff - Parodi AC |
3 - 0 |
November 10th |
SAD Amerigo - Amérigo FC |
0 - 1 |
November 10th |
CD Primero - Rothera United FC |
2 - 0 |
November 10th |
Sportive Esperanza - Plateau United FC |
0 - 0 |
November 10th |
SE Palmer - CA Belgrano |
5 - 0 |
November 10th |
CA Ripamonti - Cercle Antartique KSV |
2 - 0 |
November 10th |
FK Zenit Leningradskaya - CF Amérigo |
1 - 0 |
November 20th |
SC Jang Bogo - Villaroel CF |
2 - 0 |
November 10th |
FC Progress - Tor FC |
2 - 0 |
November 10th |
EC Primero - AS Jeunesse d'Ehm |
0 - 1 |
November 10th |
MZKS Arctowski - Taishan FC |
1 - 0 |
Date |
Teams |
Results |
November 14th |
CS Fola Ehm - FK Zenit Leningradskaya |
0 - 1 |
December 4th |
SC Jang Bogo - CA Ripamonti |
3 - 0 |
November 14th |
FC Progress - SE Palmer |
0 - 3 |
November 14th |
EC Primero - Sportive Esperanza |
0 - 0 |
November 14th |
MZKS Arctowski - CD Primero |
0 - 0 |
November 14th |
Taishan FC - SAD Amérigo |
0 - 2 |
November 14th |
AS Jeunesse d'Ehm - FC Shirreff |
0 - 1 |
November 14th |
Tor FC - Sanae FC |
3 - 1 |
November 14th |
Villaroel CF - Parodi AC |
0 - 1 |
November 14th |
CF Amerigo - Amérigo FC |
1 - 0 |
November 14th |
Cercle Antartique KSV - Rothera United FC |
3 - 0 |
November 14th |
CA Belgrano - Plateau United FC |
0 - 0 |
Date |
Teams |
Results |
November 17th |
CS Fola Ehm - EC Primero |
2 - 0 |
November 17th |
MZKS Arctowski - FC Progress |
2 - 0 |
November 17th |
Taishan FC - SC Jang Bogo |
1 - 1 |
November 17th |
AS Jeunesse d'Ehm - FK Zenit Leningradskaya |
1 - 0 |
November 17th |
Tor FC - CA Ripamonti |
1 - 1 |
November 17th |
Villaroel CF - SE Palmer |
0 - 2 |
November 17th |
CF Amerigo - Sportive Esperanza |
0 - 0 |
November 17th |
Cercle Antartique KSV - CD Primero |
0 - 1 |
November 17th |
CA Belgrano - SAD Amérigo |
1 - 0 |
November 17th |
Plateau United FC - FC Shirreff |
0 - 1 |
November 17th |
Rothera United FC - Sanae FC |
0 - 3 |
November 17th |
Amérigo FC - Parodi AC |
0 - 1 |
Date |
Teams |
Results |
November 24th |
CS Fola Ehm - Sportive Esperanza |
2 - 1 |
November 24th |
SE Palmer - CD Primero |
1 - 0 |
November 24th |
CA Ripamonti - SAD Amérigo |
0 - 4 |
November 24th |
FK Zenit Leningradskaya - FC Shirreff |
0 - 1 |
November 24th |
SC Jang Bogo - Sanae FC |
3 - 0 |
November 24th |
FC Progress - Parodi AC |
1 - 1 |
November 24th |
EC Primero - Amérigo FC |
0 - 0 |
November 24th |
MZKS Arctowski - Rothera United FC |
3 - 3 |
November 24th |
Taishan FC - Plateau United FC |
1 - 1 |
November 24th |
AS Jeunesse d'Ehm - CA Belgrano |
3 - 0 |
November 24th |
Tor FC - Cercle Antartique KSV |
3 - 0 |
November 24th |
Villaroel CF - CF Amérigo |
1 - 0 |
Date |
Teams |
Results |
December 1st |
CS Fola Ehm - Taishan FC |
1 - 0 |
December 1st |
AS Jeunesse d'Ehm - MZKS Arctowski |
2 - 0 |
December 1st |
Tor FC - EC Primero |
2 - 0 |
December 1st |
Villaroel CF - FC Progress |
1 - 0 |
December 1st |
CF Amerigo - SC Jang Bogo |
1 - 1 |
December 1st |
Cercle Antartique KSV - FK Zenit Leningradskaya |
1 - 2 |
December 1st |
CA Belgrano - CA Ripamonti |
1 - 0 |
December 1st |
Plateau United FC - SE Palmer |
0 - 1 |
December 1st |
Rothera United FC - Sportive Esperanza |
0 - 2 |
December 1st |
Amérigo FC - CD Primero |
0 - 3 |
December 1st |
Parodi AC - SAD Amérigo |
0 - 0 |
December 1st |
Sanae FC - FC Shirreff |
0 - 2 |
Date |
Teams |
Results |
December 8th |
CS Fola Ehm - SAD Amérigo |
2 - 1 |
December 8th |
CD Primero - FC Shirreff |
0 - 1 |
December 8th |
Sportive Esperanza - Sanae FC |
2 - 0 |
December 8th |
SE Palmer - Parodi AC |
1 - 0 |
December 8th |
CA Ripamonti - Amérigo FC |
1 - 1 |
December 8th |
FK Zenit Leningradskaya - Rothera United FC |
3 - 0 |
December 8th |
SC Jang Bogo - Plateau United FC |
1 - 0 |
December 8th |
FC Progress - CA Belgrano |
1 - 0 |
December 8th |
EC Primero - Cercle Antartique KSV |
2 - 0 |
December 8th |
MZKS Arctowski - CF Amérigo |
1 - 4 |
December 8th |
Taishan FC - Villaroel CF |
3 - 1 |
December 8th |
AS Jeunesse d'Ehm - Tor FC |
2 - 1 |
Date |
Teams |
Results |
December 15th |
CS Fola Ehm - SC Jang Bogo |
2 - 1 |
December 15th |
FC Progress - FK Zenit Leningradskaya |
0 - 1 |
December 15th |
EC Primero - CA Ripamonti |
2 - 0 |
December 15th |
MZKS Arctowski - SE Palmer |
0 - 3 |
December 15th |
Taishan FC - Sportive Esperanza |
1 - 0 |
December 15th |
AS Jeunesse d'Ehm - CD Primero |
0 - 1 |
December 15th |
Tor FC - SAD Amérigo |
1 - 1 |
December 15th |
Villaroel CF - FC Shirreff |
0 - 1 |
December 15th |
CF Amerigo - Sanae FC |
1 - 0 |
December 15th |
Cercle Antartique KSV - Parodi AC |
1 - 2 |
December 15th |
CA Belgrano - Amérigo FC |
1 - 0 |
December 15th |
Plateau United FC - Rothera United FC |
1 - 0 |
Date |
Teams |
Results |
December 22nd |
CS Fola Ehm - Tor FC |
0 - 0 |
December 22nd |
Villaroel CF - AS Jeunesse d'Ehm |
1 - 0 |
December 22nd |
CF Amerigo - Taishan FC |
0 - 0 |
December 22nd |
Cercle Antartique KSV - MZKS Arctowski |
1 - 2 |
December 22nd |
CA Belgrano - EC Primero |
0 - 0 |
December 22nd |
Plateau United FC - FC Progress |
0 - 0 |
December 22nd |
Rothera United FC - SC Jang Bogo |
0 - 0 |
December 22nd |
Amérigo FC - FK Zenit Leningradskaya |
1 - 0 |
December 22nd |
Parodi AC - CA Ripamonti |
2 - 0 |
December 22nd |
Sanae FC - SE Palmer |
0 - 1 |
December 22nd |
FC Shirreff - Sportive Esperanza |
1 - 0 |
December 22nd |
SAD Amerigo - CD Primero |
0 - 0 |
Date |
Teams |
Results |
December 29th |
CS Fola Ehm - CA Ripamonti |
2 - 0 |
December 29th |
FK Zenit Leningradskaya - SE Palmer |
3 - 1 |
December 29th |
SC Jang Bogo - Sportive Esperanza |
3 - 0 |
December 29th |
FC Progress - CD Primero |
1 - 1 |
December 29th |
EC Primero - SAD Amérigo |
0 - 1 |
December 29th |
MZKS Arctowski - FC Shirreff |
1 - 2 |
December 29th |
Taishan FC - Sanae FC |
1 - 0 |
December 29th |
AS Jeunesse d'Ehm - Parodi AC |
2 - 0 |
December 29th |
Tor FC - Amérigo FC |
1 - 0 |
December 29th |
Villaroel CF - Rothera United FC |
2 - 0 |
December 29th |
CF Amerigo - Plateau United FC |
1 - 0 |
December 29th |
Cercle Antartique KSV - CA Belgrano |
1 - 0 |
Date |
Teams |
Results |
January 5th |
CS Fola Ehm - CF Amérigo |
2 - 0 |
January 5th |
Cercle Antartique KSV - Villaroel CF |
0 - 1 |
January 5th |
CA Belgrano - Tor FC |
1 - 0 |
January 5th |
Plateau United FC - AS Jeunesse d'Ehm |
0 - 0 |
January 5th |
Rothera United FC - Taishan FC |
1 - 1 |
January 5th |
Amérigo FC - MZKS Arctowski |
1 - 0 |
January 5th |
Parodi AC - EC Primero |
1 - 0 |
January 5th |
Sanae FC - FC Progress |
2 - 0 |
January 5th |
FC Shirreff - SC Jang Bogo |
2 - 1 |
January 5th |
SAD Amerigo - FK Zenit Leningradskaya |
0 - 0 |
January 5th |
CD Primero - CA Ripamonti |
0 - 0 |
January 5th |
Sportive Esperanza - SE Palmer |
0 - 0 |
Date |
Teams |
Results |
January 12th |
CS Fola Ehm - Villaroel CF |
2 - 0 |
January 12th |
CF Amerigo - Tor FC |
3 - 1 |
January 12th |
Cercle Antartique KSV - AS Jeunesse d'Ehm |
1 - 1 |
January 12th |
CA Belgrano - Taishan FC |
1 - 1 |
January 12th |
Plateau United FC - MZKS Arctowski |
2 - 0 |
January 12th |
Rothera United FC - EC Primero |
2 - 1 |
January 12th |
Amérigo FC - FC Progress |
0 - 1 |
January 12th |
Parodi AC - SC Jang Bogo |
1 - 1 |
January 12th |
Sanae FC - FK Zenit Leningradskaya |
1 - 2 |
January 12th |
FC Shirreff - CA Ripamonti |
1 - 0 |
January 12th |
SAD Amerigo - SE Palmer |
0 - 1 |
January 12th |
CD Primero - Sportive Esperanza |
1 - 0 |
Date |
Teams |
Results |
January 16th |
Tor FC - CS Fola Ehm |
1 - 0 |
January 16th |
AS Jeunesse d'Ehm - Villaroel CF |
1 - 1 |
January 16th |
Taishan FC - CF Amérigo |
2 - 1 |
January 16th |
MZKS Arctowski - Cercle Antartique KSV |
0 - 0 |
January 16th |
EC Primero - CA Belgrano |
1 - 0 |
January 16th |
FC Progress - Plateau United FC |
4 - 0 |
January 16th |
SC Jang Bogo - Rothera United FC |
3 - 1 |
January 16th |
FK Zenit Leningradskaya - Amérigo FC |
2 - 0 |
January 16th |
CA Ripamonti - Parodi AC |
0 - 2 |
January 16th |
SE Palmer - Sanae FC |
0 - 0 |
January 16th |
Sportive Esperanza - FC Shirreff |
0 - 1 |
January 16th |
CD Primero - SAD Amérigo |
2 - 0 |
Date |
Teams |
Results |
January 19th |
CD Primero - CS Fola Ehm |
2 - 1 |
January 19th |
SAD Amerigo - Sportive Esperanza |
2 - 0 |
January 19th |
FC Shirreff - SE Palmer |
2 - 1 |
January 19th |
Sanae FC - CA Ripamonti |
2 - 1 |
January 19th |
Parodi AC - FK Zenit Leningradskaya |
2 - 1 |
January 19th |
Amérigo FC - SC Jang Bogo |
0 - 4 |
January 19th |
Rothera United FC - FC Progress |
0 - 2 |
January 19th |
Plateau United FC - EC Primero |
1 - 0 |
January 19th |
CA Belgrano - MZKS Arctowski |
3 - 0 |
January 19th |
Cercle Antartique KSV - Taishan FC |
1 - 0 |
January 19th |
CF Amerigo - AS Jeunesse d'Ehm |
2 - 0 |
January 19th |
Villaroel CF - Tor FC |
2 - 0 |
Date |
Teams |
Results |
January 26th |
FC Progress - CS Fola Ehm |
1 - 1 |
January 26th |
SC Jang Bogo - EC Primero |
1 - 1 |
January 26th |
FK Zenit Leningradskaya - MZKS Arctowski |
0 - 0 |
January 26th |
CA Ripamonti - Taishan FC |
1 - 2 |
January 26th |
SE Palmer - AS Jeunesse d'Ehm |
2 - 0 |
January 26th |
Sportive Esperanza - Tor FC |
0 - 0 |
January 26th |
CD Primero - Villaroel CF |
3 - 0 |
January 26th |
SAD Amerigo - CF Amérigo |
0 - 3 |
January 26th |
FC Shirreff - Cercle Antartique KSV |
3 - 0 |
January 26th |
Sanae FC - CA Belgrano |
1 - 0 |
January 26th |
Parodi AC - Plateau United FC |
0 - 1 |
January 26th |
Amérigo FC - Rothera United FC |
2 - 2 |
Date |
Teams |
Results |
February 2nd |
CF Amerigo - CS Fola Ehm |
2 - 1 |
February 2nd |
Villaroel CF - Cercle Antartique KSV |
2 - 2 |
February 2nd |
Tor FC - CA Belgrano |
2 - 0 |
February 2nd |
AS Jeunesse d'Ehm - Plateau United FC |
0 - 0 |
February 2nd |
Taishan FC - Rothera United FC |
1 - 0 |
February 2nd |
MZKS Arctowski - Amérigo FC |
3 - 0 |
February 2nd |
EC Primero - Parodi AC |
0 - 0 |
February 2nd |
FC Progress - Sanae FC |
0 - 0 |
February 2nd |
SC Jang Bogo - FC Shirreff |
2 - 0 |
February 2nd |
FK Zenit Leningradskaya - SAD Amérigo |
2 - 0 |
February 2nd |
CA Ripamonti - CD Primero |
0 - 1 |
February 2nd |
SE Palmer - Sportive Esperanza |
2 - 0 |
Date |
Teams |
Results |
February 9th |
Rothera United FC - AS Jeunesse d'Ehm |
1 - 3 |
February 9th |
Plateau United FC - Tor FC |
0 - 0 |
February 9th |
CA Belgrano - Villaroel CF |
0 - 1 |
February 9th |
Cercle Antartique KSV - CF Amérigo |
0 - 3 |
February 9th |
SE Palmer - CS Fola Ehm |
2 - 0 |
February 9th |
Sportive Esperanza - CA Ripamonti |
1 - 0 |
February 9th |
CD Primero - FK Zenit Leningradskaya |
2 - 1 |
February 9th |
SAD Amerigo - SC Jang Bogo |
0 - 2 |
February 9th |
FC Shirreff - FC Progress |
1 - 0 |
February 9th |
Sanae FC - EC Primero |
0 - 1 |
February 9th |
Parodi AC - MZKS Arctowski |
1 - 1 |
February 9th |
Amérigo FC - Taishan FC |
1 - 0 |
Date |
Teams |
Results |
February 16th |
FC Shirreff - CS Fola Ehm |
2 - 0 |
February 16th |
Sanae FC - SAD Amérigo |
2 - 0 |
February 16th |
Parodi AC - CD Primero |
0 - 1 |
February 16th |
Amérigo FC - Sportive Esperanza |
0 - 0 |
February 16th |
Rothera United FC - SE Palmer |
1 - 1 |
February 16th |
Plateau United FC - CA Ripamonti |
0 - 0 |
February 16th |
CA Belgrano - FK Zenit Leningradskaya |
0 - 1 |
February 16th |
Cercle Antartique KSV - SC Jang Bogo |
1 - 2 |
February 16th |
CF Amerigo - FC Progress |
0 - 0 |
February 16th |
Villaroel CF - EC Primero |
1 - 0 |
February 16th |
Tor FC - MZKS Arctowski |
0 - 1 |
February 16th |
AS Jeunesse d'Ehm - Taishan FC |
0 - 0 |
Date |
Teams |
Results |
February 23rd |
SC Jang Bogo - CS Fola Ehm |
4 - 1 |
February 23rd |
FK Zenit Leningradskaya - FC Progress |
1 - 0 |
February 23rd |
CA Ripamonti - EC Primero |
0 - 2 |
February 23rd |
SE Palmer - MZKS Arctowski |
1 - 0 |
February 23rd |
Sportive Esperanza - Taishan FC |
0 - 0 |
February 23rd |
CD Primero - AS Jeunesse d'Ehm |
2 - 0 |
February 23rd |
SAD Amerigo - Tor FC |
0 - 0 |
February 23rd |
FC Shirreff - Villaroel CF |
2 - 0 |
February 23rd |
Sanae FC - CF Amérigo |
1 - 0 |
February 23rd |
Parodi AC - Cercle Antartique KSV |
1 - 0 |
February 23rd |
Amérigo FC - CA Belgrano |
3 - 0 |
February 23rd |
Rothera United FC - Plateau United FC |
1 - 1 |
Date |
Teams |
Results |
March 1st |
Taishan FC - CS Fola Ehm |
1 - 0 |
March 1st |
MZKS Arctowski - AS Jeunesse d'Ehm |
1 - 1 |
March 1st |
EC Primero - Tor FC |
0 - 1 |
March 1st |
FC Progress - Villaroel CF |
0 - 1 |
March 1st |
SC Jang Bogo - CF Amérigo |
4 - 0 |
March 1st |
FK Zenit Leningradskaya - Cercle Antartique KSV |
2 - 1 |
March 1st |
CA Ripamonti - CA Belgrano |
0 - 0 |
March 1st |
SE Palmer - Plateau United FC |
3 - 1 |
March 1st |
Sportive Esperanza - Rothera United FC |
1 - 0 |
March 1st |
CD Primero - Amérigo FC |
1 - 0 |
March 1st |
SAD Amerigo - Parodi AC |
0 - 0 |
March 1st |
FC Shirreff - Sanae FC |
2 - 0 |
Date |
Teams |
Results |
March 8th |
FK Zenit Leningradskaya - CS Fola Ehm |
3 - 1 |
March 8th |
CA Ripamonti - SC Jang Bogo |
1 - 2 |
March 8th |
SE Palmer - FC Progress |
1 - 1 |
March 8th |
Sportive Esperanza - EC Primero |
0 - 0 |
March 8th |
CD Primero - MZKS Arctowski |
1 - 0 |
March 8th |
SAD Amerigo - Taishan FC |
1 - 2 |
March 8th |
FC Shirreff - AS Jeunesse d'Ehm |
3 - 0 |
March 8th |
Sanae FC - Tor FC |
0 - 2 |
March 8th |
Parodi AC - Villaroel CF |
1 - 0 |
March 8th |
Amérigo FC - CF Amérigo |
1 - 2 |
March 8th |
Rothera United FC - Cercle Antartique KSV |
2 - 0 |
March 8th |
Plateau United FC - CA Belgrano |
0 - 0 |
Date |
Teams |
Results |
March 15th |
Villaroel CF - CS Fola Ehm |
1 - 1 |
March 15th |
Tor FC - CF Amérigo |
0 - 1 |
March 15th |
AS Jeunesse d'Ehm - Cercle Antartique KSV |
0 - 0 |
March 15th |
Taishan FC - CA Belgrano |
0 - 0 |
March 15th |
MZKS Arctowski - Plateau United FC |
2 - 0 |
March 15th |
EC Primero - Rothera United FC |
1 - 1 |
March 15th |
FC Progress - Amérigo FC |
1 - 0 |
March 15th |
SC Jang Bogo - Parodi AC |
0 - 1 |
March 15th |
FK Zenit Leningradskaya - Sanae FC |
3 - 0 |
March 15th |
CA Ripamonti - FC Shirreff |
1 - 0 |
March 15th |
SE Palmer - SAD Amérigo |
2 - 0 |
March 15th |
Sportive Esperanza - CD Primero |
0 - 1 |
Date |
Teams |
Results |
March 19th |
SAD Amerigo - CS Fola Ehm |
0 - 0 |
March 19th |
FC Shirreff - CD Primero |
0 - 0 |
March 19th |
Sanae FC - Sportive Esperanza |
0 - 0 |
March 19th |
Parodi AC - SE Palmer |
1 - 1 |
March 19th |
Amérigo FC - CA Ripamonti |
0 - 1 |
March 19th |
Rothera United FC - FK Zenit Leningradskaya |
0 - 2 |
March 19th |
Plateau United FC - SC Jang Bogo |
0 - 4 |
March 19th |
CA Belgrano - FC Progress |
0 - 1 |
March 19th |
Cercle Antartique KSV - EC Primero |
1 - 0 |
March 19th |
CF Amerigo - MZKS Arctowski |
1 - 0 |
March 19th |
Villaroel CF - Taishan FC |
2 - 0 |
March 19th |
Tor FC - AS Jeunesse d'Ehm |
2 - 0 |
Date |
Teams |
Results |
March 22nd |
MZKS Arctowski - CS Fola Ehm |
0 - 1 |
March 22nd |
EC Primero - Taishan FC |
1 - 0 |
March 22nd |
FC Progress - AS Jeunesse d'Ehm |
2 - 0 |
March 22nd |
SC Jang Bogo - Tor FC |
1 - 1 |
March 22nd |
FK Zenit Leningradskaya - Villaroel CF |
2 - 2 |
March 22nd |
CA Ripamonti - CF Amérigo |
0 - 2 |
March 22nd |
SE Palmer - Cercle Antartique KSV |
3 - 0 |
March 22nd |
Sportive Esperanza - CA Belgrano |
1 - 0 |
March 22nd |
CD Primero - Plateau United FC |
2 - 0 |
March 22nd |
SAD Amerigo - Rothera United FC |
2 - 2 |
March 22nd |
FC Shirreff - Amérigo FC |
3 - 0 |
March 22nd |
Sanae FC - Parodi AC |
2 - 0 |
Date |
Teams |
Results |
March 29th |
CA Belgrano - CS Fola Ehm |
0 - 1 |
March 29th |
Cercle Antartique KSV - Plateau United FC |
1 - 0 |
March 29th |
CF Amerigo - Rothera United FC |
1 - 1 |
March 29th |
Villaroel CF - Amérigo FC |
3 - 0 |
March 29th |
Tor FC - Parodi AC |
2 - 0 |
March 29th |
AS Jeunesse d'Ehm - Sanae FC |
1 - 0 |
March 29th |
Taishan FC - FC Shirreff |
0 - 1 |
March 29th |
MZKS Arctowski - SAD Amérigo |
0 - 0 |
March 29th |
EC Primero - CD Primero |
0 - 1 |
March 29th |
FC Progress - Sportive Esperanza |
0 - 0 |
March 29th |
SC Jang Bogo - SE Palmer |
2 - 1 |
March 29th |
FK Zenit Leningradskaya - CA Ripamonti |
2 - 0 |
Date |
Teams |
Results |
April 5th |
Cercle Antartique KSV - CS Fola Ehm |
0 - 0 |
April 5th |
CF Amerigo - CA Belgrano |
1 - 0 |
April 5th |
Villaroel CF - Plateau United FC |
0 - 0 |
April 5th |
Tor FC - Rothera United FC |
1 - 1 |
April 5th |
AS Jeunesse d'Ehm - Amérigo FC |
1 - 0 |
April 5th |
Taishan FC - Parodi AC |
1 - 0 |
April 5th |
MZKS Arctowski - Sanae FC |
2 - 1 |
April 5th |
EC Primero - FC Shirreff |
0 - 2 |
April 5th |
FC Progress - SAD Amérigo |
1 - 0 |
April 5th |
SC Jang Bogo - CD Primero |
1 - 0 |
April 5th |
FK Zenit Leningradskaya - Sportive Esperanza |
0 - 0 |
April 5th |
CA Ripamonti - SE Palmer |
1 - 3 |
Date |
Teams |
Results |
April 12th |
Sportive Esperanza - CS Fola Ehm |
1 - 1 |
April 12th |
CD Primero - SE Palmer |
1 - 0 |
April 12th |
SAD Amerigo - CA Ripamonti |
2 - 1 |
April 12th |
FC Shirreff - FK Zenit Leningradskaya |
3 - 1 |
April 12th |
Sanae FC - SC Jang Bogo |
0 - 0 |
April 12th |
Parodi AC - FC Progress |
0 - 0 |
April 12th |
Amérigo FC - EC Primero |
0 - 0 |
April 12th |
Rothera United FC - MZKS Arctowski |
0 - 2 |
April 12th |
Plateau United FC - Taishan FC |
0 - 0 |
April 12th |
CA Belgrano - AS Jeunesse d'Ehm |
1 - 0 |
April 12th |
Cercle Antartique KSV - Tor FC |
0 - 1 |
April 12th |
CF Amerigo - Villaroel CF |
2 - 0 |
Date |
Teams |
Results |
April 19th |
EC Primero - CS Fola Ehm |
1 - 0 |
April 19th |
FC Progress - MZKS Arctowski |
0 - 1 |
April 19th |
SC Jang Bogo - Taishan FC |
2 - 2 |
April 19th |
FK Zenit Leningradskaya - AS Jeunesse d'Ehm |
1 - 0 |
April 19th |
CA Ripamonti - Tor FC |
2 - 0 |
April 19th |
SE Palmer - Villaroel CF |
1 - 0 |
April 19th |
Sportive Esperanza - CF Amérigo |
0 - 2 |
April 19th |
CD Primero - Cercle Antartique KSV |
2 - 0 |
April 19th |
SAD Amerigo - CA Belgrano |
1 - 0 |
April 19th |
FC Shirreff - Plateau United FC |
1 - 0 |
April 19th |
Sanae FC - Rothera United FC |
1 - 1 |
April 19th |
Parodi AC - Amérigo FC |
2 - 0 |
Date |
Teams |
Results |
April 26th |
Sanae FC - CS Fola Ehm |
0 - 1 |
April 26th |
Parodi AC - FC Shirreff |
1 - 1 |
April 26th |
Amérigo FC - SAD Amérigo |
1 - 0 |
April 26th |
Rothera United FC - CD Primero |
0 - 1 |
April 26th |
Plateau United FC - Sportive Esperanza |
0 - 0 |
April 26th |
CA Belgrano - SE Palmer |
0 - 2 |
April 26th |
Cercle Antartique KSV - CA Ripamonti |
0 - 1 |
April 26th |
CF Amerigo - FK Zenit Leningradskaya |
0 - 2 |
April 26th |
Villaroel CF - SC Jang Bogo |
0 - 2 |
April 26th |
Tor FC - FC Progress |
4 - 0 |
April 26th |
AS Jeunesse d'Ehm - EC Primero |
2 - 0 |
April 26th |
Taishan FC - MZKS Arctowski |
3 - 0 |
Date |
Teams |
Results |
May 3rd |
Rothera United FC - CS Fola Ehm |
0 - 3 |
May 3rd |
Plateau United FC - Amérigo FC |
1 - 0 |
May 3rd |
CA Belgrano - Parodi AC |
0 - 0 |
May 3rd |
Cercle Antartique KSV - Sanae FC |
0 - 0 |
May 3rd |
CF Amerigo - FC Shirreff |
0 - 1 |
May 3rd |
Villaroel CF - SAD Amérigo |
0 - 1 |
May 3rd |
Tor FC - CD Primero |
0 - 0 |
May 3rd |
AS Jeunesse d'Ehm - Sportive Esperanza |
0 - 1 |
May 3rd |
Taishan FC - SE Palmer |
0 - 1 |
May 3rd |
MZKS Arctowski - CA Ripamonti |
0 - 2 |
May 3rd |
EC Primero - FK Zenit Leningradskaya |
0 - 0 |
May 3rd |
FC Progress - SC Jang Bogo |
0 - 1 |
Date |
Teams |
Results |
May 10th |
AS Jeunesse d'Ehm - CS Fola Ehm |
1 - 0 |
May 10th |
Taishan FC - Tor FC |
0 - 1 |
May 10th |
MZKS Arctowski - Villaroel CF |
3 - 1 |
May 10th |
EC Primero - CF Amérigo |
0 - 0 |
May 10th |
FC Progress - Cercle Antartique KSV |
0 - 0 |
May 10th |
SC Jang Bogo - CA Belgrano |
3 - 0 |
May 10th |
FK Zenit Leningradskaya - Plateau United FC |
1 - 0 |
May 10th |
CA Ripamonti - Rothera United FC |
3 - 0 |
May 10th |
SE Palmer - Amérigo FC |
1 - 0 |
May 10th |
Sportive Esperanza - Parodi AC |
0 - 0 |
May 10th |
CD Primero - Sanae FC |
0 - 0 |
May 10th |
SAD Amerigo - FC Shirreff |
0 - 2 |
Date |
Teams |
Results |
May 14th |
Plateau United FC - CS Fola Ehm |
0 - 0 |
May 14th |
CA Belgrano - Rothera United FC |
0 - 1 |
May 14th |
Cercle Antartique KSV - Amérigo FC |
0 - 1 |
May 14th |
CF Amerigo - Parodi AC |
1 - 0 |
May 14th |
Villaroel CF - Sanae FC |
0 - 0 |
May 14th |
Tor FC - FC Shirreff |
0 - 1 |
May 14th |
AS Jeunesse d'Ehm - SAD Amérigo |
1 - 0 |
May 14th |
Taishan FC - CD Primero |
2 - 1 |
May 14th |
MZKS Arctowski - Sportive Esperanza |
1 - 0 |
May 14th |
EC Primero - SE Palmer |
0 - 1 |
May 14th |
FC Progress - CA Ripamonti |
3 - 0 |
May 14th |
SC Jang Bogo - FK Zenit Leningradskaya |
3 - 0 |
Date |
Teams |
Results |
May 17th |
Parodi AC - CS Fola Ehm |
2 - 1 |
May 17th |
Amérigo FC - Sanae FC |
1 - 1 |
May 17th |
Rothera United FC - FC Shirreff |
1 - 0 |
May 17th |
Plateau United FC - SAD Amérigo |
1 - 0 |
May 17th |
CA Belgrano - CD Primero |
0 - 1 |
May 17th |
Cercle Antartique KSV - Sportive Esperanza |
0 - 2 |
May 17th |
CF Amerigo - SE Palmer |
1 - 0 |
May 17th |
Villaroel CF - CA Ripamonti |
1 - 1 |
May 17th |
Tor FC - FK Zenit Leningradskaya |
1 - 0 |
May 17th |
AS Jeunesse d'Ehm - SC Jang Bogo |
1 - 2 |
May 17th |
Taishan FC - FC Progress |
3 - 0 |
May 17th |
MZKS Arctowski - EC Primero |
1 - 0 |
Date |
Teams |
Results |
May 24th |
Amérigo FC - CS Fola Ehm |
0 - 2 |
May 24th |
Rothera United FC - Parodi AC |
0 - 1 |
May 24th |
Plateau United FC - Sanae FC |
1 - 0 |
May 24th |
CA Belgrano - FC Shirreff |
0 - 0 |
May 24th |
Cercle Antartique KSV - SAD Amérigo |
2 - 0 |
May 24th |
CF Amerigo - CD Primero |
0 - 0 |
May 24th |
Villaroel CF - Sportive Esperanza |
0 - 0 |
May 24th |
Tor FC - SE Palmer |
1 - 1 |
May 24th |
AS Jeunesse d'Ehm - CA Ripamonti |
2 - 0 |
May 24th |
Taishan FC - FK Zenit Leningradskaya |
1 - 0 |
May 24th |
MZKS Arctowski - SC Jang Bogo |
0 - 1 |
May 24th |
EC Primero - FC Progress |
1 - 0 |
Date |
Teams |
Results |
May 31st |
CA Ripamonti - CS Fola Ehm |
1 - 2 |
May 31st |
SE Palmer - FK Zenit Leningradskaya |
3 - 0 |
May 31st |
Sportive Esperanza - SC Jang Bogo |
0 - 3 |
May 31st |
CD Primero - FC Progress |
2 - 0 |
May 31st |
SAD Amerigo - EC Primero |
1 - 0 |
May 31st |
FC Shirreff - MZKS Arctowski |
4 - 0 |
May 31st |
Sanae FC - Taishan FC |
0 - 0 |
May 31st |
Parodi AC - AS Jeunesse d'Ehm |
1 - 0 |
May 31st |
Amérigo FC - Tor FC |
1 - 3 |
May 31st |
Rothera United FC - Villaroel CF |
0 - 3 |
May 31st |
Plateau United FC - CF Amérigo |
0 - 2 |
May 31st |
CA Belgrano - Cercle Antartique KSV |
2 - 0 |