by Max Barry

Latest Forum Topics

Advertisement

The Generic Thread Starter of
Democratic Socialists

Overview Factbook Policies People Government Economy Rank Trend Cards

9

Baptism of Fire Winners

Below is a list of Baptism of Fire winners and hosts.

Edition

Winner

Runners Up

Host(s)

World Cup Cycle

1

Dance 2 revolution

Stalag 5

Kaze progressa

12

2

Turori

Ascensia

Rejistania & Commerce Heights

15

3

Sarzonia

Jonestan

Vilita & Liventia

16

4

Eystrck

Aquiliana

Vilita & Starblaydia

17

5

Maserrat

Smoking pits

Vilita & Starblaydia

18

6

Lethislavania

Sliponia

Vilita & Crystilakere

19

7

South osettia

Five civilized nations

Vilita & Lethislavania

20

8

Liamist states

Chicanada

Vilita & South osettia

21

9

Bettia

Corneliu

Vilita & Legalese

22

10

Spruitland

Caprine states

Vilita & Fmjphoenix

23

11

Hurfordia

Ruvenstoria

Vilita & Spruitland

24

12

Cuation

Andossa se mitrin vega

Vilita & Bettia

25

13

The islands of qutar

The kazoo peoples

Rejistania

26

14

Allied anime worlds

Haraki

Rejistania & Legalese

27

15

Boudra-Boudra

Nouvelle angleterre

Legalese & The kazoo peoples

28

16

Sativaville

Mrkvejnia

Legalese & Bazalonia

29

17

Az-cz

Aurenia

Andossa se mitrin vega

30

18

Backwardistan

Okielahoma

Bazalonia

31

19

Dumania

Cafundeu

Spaam & Az-cz

32

20

Northern bettia

Schorteskatascansolani

Quakmybush & Bazalonia

33

21

Kiryu-shi

Ulzaxid

Cafundeu

34

22

Kuosio

Jariss

Errinundera

35

23

Daehanjeiguk

Endmile

The lowland clans & Valanora

36

24

Prux

Tremarendakia

Sel appa

37

25

The pazhujeb islands

Starblaydia

The mice of micelands

38

26

Dancougar

Bonto

Liventia & Zwangzug

39

27

Newmanistan

Kose and the turkomans

Starblaydia

40

28

Arroza

Frontenax

Daehanjeiguk

41

29

West Zirconia

Magna sancta sedes

Yafalonia and bazor 2

42

30

Myedvedeya

Secristan

Cafundeu & Estresse intenso

43

31

Bears armed

Peisandros

Dancougar

44

32

Edward city

Allemenschen

Krytenia

45

33

Somewhereistonia

Kagdazka

Errinundera

46

34

Valipac

Vaarshire

Bostopia & Liventia

47

35

West pocono

Catmeowland

Somewhereistonia & Kura-pelland

48

36

Balida

Callidon

Nethertopia & Krytenia

49

37

F-1 insanity

Malak free state

Cafundeu & The Macabees

50

38

Undeadzombiee

Mount Shavano

Quintessence of Dust

51

39

The realm of light

The union of myanmar

Virabia & Aguazul

52

40

Meddicia

Midlonia

Kazzoria & Krytenia

53

41

The andromeda islands

Rustika

Queer poco el mono ara & Nethertopia

54

42

The kangaroo republic

Whiteinch

Legalese & Erathore

55

43

Kalumba

Bleak rock

Andossa se mitrin vega & Kagdazka and pazhujebu

56

44

Tamarindia

Seunem

Qazox & Mangolana

57

45

Azrael

Oasirica

Kagdazka and pazhujebu & Astograth

58

46

Audioslavia

Karditan

Aguazul & Yesopalitha

59

47

Kinitaria

Rochehaut

Cassadaigua & Ipeland

60

48

Zandistan

Union isle

Ossidiacqua & Iturributa

61

49

Svengarda

Swyftlandre

Aguazul & Licentiapacisterra

62

50

Kaledor

San potato

Saugeais & Apox

63

51

Nephara

Nenets autonomous okrug

United gordonopia & Liventia

64

52

Aels

Felix

Kinitaria & Legalese

65

53

Welsh cowboy

The paradystopi lymryk isles

Astograth & United gordonopia

66

54

Buyan

The Sarian

The Licentian Isles & Farfadillis

67

55

Zenic

Florgania

Paradystopia & United sunrise islands

68

56

United eastedge

The fallenmark islands

San jose guayabal & Schiavonia

69

57

Isula ge ru

Polaskaan

The Royal Kingdom of Quebec & The Sarian

70

58

The hakifao federation

Pridnestrovia

Equestrian States & Kirisaki

71

59

Panem

Emperor Pudu

Saintland & Star united states

72

60

New gelderland

Fluvique

Valladares & Eura

73

61

Amazonesta

Ficiscia

Ceni & Red blackiland

74

62

Chernordad

Bonesea

The Royal Kingdom of Quebec & Cosumar

75

63

Gadirya

Revolutionary nordskania

Red blackiland & Flardania

76

64

Amnarei-asud

Nordernious

Bonesea & Mercedini

77

65

Soltsteed

Aggrey-fynn land

Spaam & Drawkland

78

66

Filindostan

South toronto

Barunia & Mattijana

79

67

Beepee

Commonwealth of Baker Park

Qasden & Banija

80

68

Cobrio

Shofercia

Farfadillis & Semarland

81

69

Xanneria

Balqia

Ethane & Eastfield Lodge

82

70

Hapilopper

West Phoenicia

Free republics & Saintland

83

71

Trolleborg

Appalachian Nation

Zwangzug & Timuria

84

72

Mavinet

Zeta Reka and Hugeltaldom

Delaclava & Ethane & Appalachian Nation

85

73

Graintfjall

Tioguldos

Valladares & Chromatika

86

74

Treekidistan

Bluecliff

Graintfjall & Sylestone

87

Report