Poland RMB

WA Delegate: The Democratic Republic of Polandorus (elected )

Founder: The Kingdom of Cavask

BoardActivity History Admin

World Factbook Entry


"Za wolnosc nasza i wasza; (For freedom: ours and yours)"

Poland is a nation that overcame many hardships and struggles in order to exist as the great and wonderful nation it is today. Though the nation has had a history of painful times, its people still persevere, and are strong.

LinkRegional Forum
LinkRegional Map
Embassy Policy:
We accept only requests from regions that are: named after real-life countries or regions, not too small (five nations is a good rule of thumb), and not offensive or anti-Polish (communist, nazi etc.). We do check it, so if you don't qualify, don't bother.


Ancient Allies: Catlandatopia (with the warmest of thanks), Zhaucauozian Friendship.

Embassies: France, England, Israel, Philippines, India, Romania, Argentina, Central Eastern Europe, Catlandatopia, Kingdom of Norway, The Kingdom of Denmark, Suomi, Lower Canada, ITALIA, Peninsula Iberica, Paraguay, and 13 others.Empire of Japan, Deutschland, United Poland Union, Eireann, The Spanish Republic, Germanic Confederation, Kingdom of Ireland, Brasil, The Kingdom of Wurttemberg, Free State of Wisconsin, Westphalia, Greece, and Hong Kong.

Tags: Map, Featured, Anti-Fascist, Offsite Forums, Medium, and Anti-Communist.

Regional Power: Moderate

Poland contains 23 nations, the 514th most in the world.

Today's World Census Report

The Highest Police Ratios in Poland

Nations ranked highly have large numbers of police or other law enforcement officials compared to the number to citizens.

As a region, Poland is ranked 14,969th in the world for Highest Police Ratios.

#NationWA CategoryMotto
1.The Dictatorship of TazekistanCompulsory Consumerist State“For the People ”
2.The Democratic Republic of PolandorusWA MemberDemocratic Socialists“God, Honor, Country”
3.The God lands of SkkalDemocratic Socialists“count for the best but prepare for the worst”
4.The Holy Empire of Pugnaculum Magna EuropaCorporate Police State“The Jews can't do a thing if we stick together”
5.The Kingdom of CavaskDemocratic Socialists“To defend, you must be brave”
6.The Federation of Imperium PatryskaFather Knows Best State“Najważniejsze jest terytorium!”
7.The United Kingdom of Gadzinia RestitutaDemocratic Socialists“In GAD we trust”
8.The Free Land of Polish-CommonwealthInoffensive Centrist Democracy“For Motherland”
9.The Grand Duchy of ResoviaFather Knows Best State“Freedom, Order, Prosperity!”
10.The Republic of Poland Into SpaceInoffensive Centrist Democracy“Za Wolność Waszą I Naszą!”
Page:  «  1  2  3  »

Regional Happenings

More...

Poland Regional Message Board

Haha, po tekście o stolicach gwałtów przestałem czytać. Znam Szwecję od podszewki i takie teksty na mnie nie działają. Mediów polskich praktycznie nie oglądam prócz czytania (oczywiście "lewackiej" - ulubione słowo-klucz prawicowców) "Polityki". A z jakiej racji mamy kontrolować imigrantów-muzułmanów i traktować z większą podejrzliwością od niemuzułmanów. Swoją drogą, każda religia to opium dla ludu i swego rodzaju tchórzostwo, więc jak dla mnie na każdy fundamentalizm trzeba uważać - czy w wydaniu ISIS, czy koleżków z naszej skrajnej prawicy.

Tylko nie skrajnej. Prawda jest taka że ci ludzie przyjechali po łatwy zarobek w postaci niemieckiego socjalu, a jedyne co tu mogą wnieść nowego... Koran? Ale nie chce mi się już tego tłumaczyć bo stanę się nagle "rasistą-ksenofobem".

No, jak każdy, kto się z Tobą nie zgadza to "lewak", który musi się "obudzić", to sam sobie wystawiasz laurkę.

A propos poziomu komentarzy. Tu się zgadzam, że denne komentarze to nie tylko domena prawicy, np. na gazeta.pl często mają profil antyklerykalny. Lubię to czytać, taka apoplektyczna twórczość ludowa. Niektóre bluzgi naprawdę potrafią człowieka zaskoczyć.

no i co, że Ci ludzie przyjechali po łatwy zarobek? Polacy też jadą na Zachód, ha? Odwracając: co mogą wnieść nowego - katolicyzm w polskim wydaniu?

Od początku nie rozumiem zwykłej sryćki o sytuację na której możemy zyskać. Przyjąć wszystkich chcących tu pracować, reszta sama z siebie ucieknie do Niemiec :P

The Federation of Akwilonia wrote:no i co, że Ci ludzie przyjechali po łatwy zarobek? Polacy też jadą na Zachód, ha? Odwracając: co mogą wnieść nowego - katolicyzm w polskim wydaniu?

Tak, tylko że Polacy jadą tam pracować.

The Free City of Jankau-Helmutsberg wrote:Od początku nie rozumiem zwykłej sryćki o sytuację na której możemy zyskać. Przyjąć wszystkich chcących tu pracować, reszta sama z siebie ucieknie do Niemiec :P

Niby masz rację ale Niemcy pilnują granicę.

The Cannibalicracy of Vespertilia wrote:No, jak każdy, kto się z Tobą nie zgadza to "lewak", który musi się "obudzić", to sam sobie wystawiasz laurkę.

Tego nie powiedziałem.

Post self-deleted by Pugnaculum Magna Europa.

The Free City of Jankau-Helmutsberg wrote:Od początku nie rozumiem zwykłej sryćki o sytuację na której możemy zyskać. Przyjąć wszystkich chcących tu pracować, reszta sama z siebie ucieknie do Niemiec :P

Nikt z nich nie chce pracować i nikt z nich nie chce tu mieszkać. A ich przyjęcie nie jest nam narzucane po to, by natychmiast uciekali do państw, które chcą się ich pozbyć - łatwo się domyślić, że będą poczynione pewne kroki by temu zapobiec. Jednak nawet nie to jest największym powodem do zmartwienia, a precedens wymuszonego przyjmowania niepożądanego elementu z Trzeciego Świata i majaczące na horyzoncie widmo wspólnej polityki azylowej UE. Jej celem, niestety, nie jest niesienie pomocy azylantom, lecz coś zgoła innego. I ostatnio nawet zaczęto mówić o tym głośno. Ot, choćby na łamach BBC:

http://www.bbc.com/news/uk-politics-18519395

The Federation of Akwilonia wrote:I o czym to świadczy, że komentarze są zwykle na podobnym poziomie? A jak nie czepiać się prawicy, skoro to ona rozsiewa ten właśnie ferment - nie tylko jeśli chodzi o sprawy ksenofobiczne. Jeśli zaś mowa o Finlandii - owszem, nacjonalizm, nad czym ubolewam, zawsze miał się tam dobrze, szczególnie w ostatnich latach recesji gospodarczej. A co do siły wspólnoty - jaka to wspólnota? Co ją łączy? Bo jeśli sama niechęć do imigrantów wynikająca ze stereotypów, to ja dziękuję...

Świadczy to jednoznacznie o tym, iż to co napisałeś o prawicowym populizmie piorącym mózgi będącym przyczyną chamskich komentarzy jest po prostu nieprawdą. W krajowym internecie komentarze pochodzące ze wszystkich obszarów spektrum światopoglądowego często charakteryzują się agresją, zacietrzewieniem i brakiem elementarnej kultury. Dotyczy to w dokładnie takim samym stopniu lewicy, skrajnej lewicy, osób apolitycznych, itd.
O ksenofobii piszesz, jakby była ze swej istoty zjawiskiem złym i niepożądanym, tymczasem pewien jej poziom jest niezbędny zdrowej wspólnocie; to jednak temat na osobną dyskusję. Pozwolę sobie jedynie ogólnie napomknąć, że bezwarunkowe, naiwne, nieograniczone zaufanie do kompletnie nieznanego obcego z pewnością nie jest oznaką roztropności, a odpowiednim momentem do odłożenia niekoniecznie racjonalnych obaw dotyczących takiego kogoś do lamusa jest chwila, w której upewnimy się, że nie żywi on nieprzyjaznych wobec nas zamiarów.
Jeśli chodzi o niechęć do islamskich imigrantów to sądzę, że zapewne po części wynika ona ze stereotypów (nierzadko prawdziwych i użytecznych), ale w dzisiejszych czasach szybkich i łatwych podróży, globalnej komunikacji i pewnego obszaru wolnych mediów (choćby i ulokowanego poza mainstreamem) jest ona w większości przypadków - jestem o tym przekonany - poparta analizą wiarygodnych danych a nierzadko i własnymi doświadczeniami.

The Federation of Akwilonia wrote:Haha, po tekście o stolicach gwałtów przestałem czytać. Znam Szwecję od podszewki i takie teksty na mnie nie działają. Mediów polskich praktycznie nie oglądam prócz czytania (oczywiście "lewackiej" - ulubione słowo-klucz prawicowców) "Polityki". A z jakiej racji mamy kontrolować imigrantów-muzułmanów i traktować z większą podejrzliwością od niemuzułmanów. Swoją drogą, każda religia to opium dla ludu i swego rodzaju tchórzostwo, więc jak dla mnie na każdy fundamentalizm trzeba uważać - czy w wydaniu ISIS, czy koleżków z naszej skrajnej prawicy.

Jako ktoś również trochę zna Szwecję jestem zdziwiony twoją reakcją. Nie możesz przecież zaprzeczyć, że po czterech dekadach konsekwentnej realizacji obłąkańczej doktryny Olofa Palmego Szwecja stała się europejską "stolicą gwałtu" i jest na drodze by zdetronizować afrykańską satrapię zwaną Lesoto, która obecnie zajmuje pierwsze miejsce w tej niechlubnej konkurencji. Dobitnie mówiła o tym choćby Ingrid Carlqvist na forum Parlamentu Europejskiego.

https://www.youtube.com/watch?v=69bE-7APERA

Czyżby statystyki międzynarodowych, apolitycznych instytucji kłamały?
https://en.wikipedia.org/wiki/Rape_statistics#/media/File:Rape_rate_per_100,000_-_country_comparison_-_United_Nations_2012.png

Tak tu wpadłem zobaczyć jak tu teraz jest. Redarnia, Co ja pacze, itp to byłem ja.

Forum View

by Max Barry

Latest Forum Topics